Dienas ziņas

Slēgts Stopiņu peldbaseins

Dienas ziņas

Liepājā grūtības ar dzīvojamo fondu

Nepiekrīt spriedumam, aicina lietu izskatīt atkārtoti

Aicina atkārtoti skatīt lietu par jaunieša piekaušanu Ukrainas karoga dēļ

Kurzemes apgabaltiesā nonākusi apelācijas sūdzība Valērija Lazareva lietā. Par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu uz pleciem Lazarevs pērn tika notiesāts ar divu gadu nosacītu cietumsodu ar divu gadu ilgu pārbaudes laiku un pienākumu apmeklēt Valsts probācijas dienestu. Cietušā advokāts uzskata, ka ne tiesas zālē, ne ārpus tās nekad nav skanējusi patiesa atvainošanās un nožēla. Atšķiras arī Lazareva liecības. Tādēļ lieta jāskata atkārtoti.

Pērn vasarā Lazarevs tiesā atzina, ka cietušajam nekad nav atvainojies, jo baidījies, ka to varētu tulkot kā cietušā ietekmēšanu. Par amatpersonas bezdarbību tiesā arī viņa dzīvesbiedri, bijušo Jūrmalas kriminālpolicijas inspektori. Viņa atradās gan automašīnā, gan dzīvoklī, kurā specvienība vēlāk meklēja un atrada Lazarevu. 

Zvērinātu advokātu biroja "Rusanovs un partneri" advokāts Egons Rusanovs sacīja: "Tiesa, kas tiesāja viņa dzīvesbiedri, savā spriedumā norādīja, ka Lazarevs ir sniedzis citas liecības, nekā savā procesā, kur it kā nožēlo savu rīcību un atzīst savu vainu. Tas nozīmē to, ka šī pozīcija nav godīga un atklāta. Tāpēc šie apstākļi, mūsuprāt, būtu jāpārbauda vēlreiz pirmās instances tiesai, iztiesājot lietu no jauna. Turklāt pēdējā vārdā Lazarevs pēc būtības noliedza to, ka būtu kaut kādā veidā pārkāpis sabiedrisko kārtību. Nu, tas jau pats par sevi liecina par to, ka vainas atzīšana nav notikusi."

Apgabaltiesa ar lēmumu var atcelt pirmās instances tiesas spriedumu un nosūtīt šo lietu jaunai izskatīšanai citā sastāvā. Tāpat pastāv iespēja, ka tiek taisīts jauns spriedums daļā par sodu, vai tiesa var atstāt pirmās instances tiesas lēmumu negrozītu. 

Lietas skatīšana gan pirmdien tika atlikta, jo Lazarevs saslimis. 

KONTEKSTS:

2022. gada maijā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", pēc kura kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, tiesa sākotnēji viņam piemēroja 200 piespiedu darba stundas. Viņš samaksāja visu prasīto morālo kompensāciju, bet cietušā advokāts uzsvēra, ka tikai reāls cietumsods mainīs izpratni par šādiem noziegumiem un prokurores lēmumu pārsūdzēja. Attiecīgais prokurora priekšraksts par sodu – 200 stundām sabiedriski derīgā darbā – tika atcelts un kriminālprocess atjaunots.

Rīgas pilsētas tiesa 2023. gada 15. jūnijā vīrietim par uzbrukumu jaunietim piesprieda divu gadu nosacītu cietumsodu ar divu gadu ilgu pārbaudes laiku un pienākumu apmeklēt Valsts probācijas dienestu.

Vīrieša dzīvesbiedre bija policiste, kura incidenta laikā bija klāt, bet neko nedarīja. Turklāt viņa neziņoja par sava dzīvesbiedra uzbrukumu un vēlāk policistiem neatklāja arī vīrieša atrašanās vietu, kā arī sniedza apzināti nepatiesu informāciju.

Policiste no dienesta tika atvaļināta, un Iekšējās drošības birojs (IDB) sāka kriminālprocesu par iespējamu policistes bezdarbību. 2023. gada oktobrī tiesa sievietei par bezdarbību piesprieda 9300 eiro naudas sodu, kuru sieviete pārsūdzēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti