Dienas ziņas

Valtaiķu pansionātā seniori tiekas, lai izkustētos

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Svētceļnieki dodas uz svētkiem Aglonā

Ap tūkstoš svētceļnieku dodas uz svētkiem Aglonā

Piektdien, 11. augustā, Aglonā sākas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Turp līdzās vairākiem tūkstošiem ticīgo ik gadu kājām ceļā dodas arī svētceļnieki. Viņu vidū pirmo reizi par svētceļojuma sākuma punktu Rēzekni Latgalē izvēlējās "Radio Marija Latvija" grupa. Piecu dienu garumā, mērojot teju 80 kilometru, cits citu iepazīst un domās par ģimeni, veselību, mīlestību un citām vērtībām lūdzas gan rēzeknieši un ludzānieši, gan rīdzinieki un pat liepājnieki.

Dažādu paaudžu svētceļnieki no reģioniem visā Latvijā kopā sanākuši Andrupenes katoļu baznīcā Krāslavas novadā. Šī ir ceturtā no piecām svētceļojuma dienām, un katrs rīts sākas ar Svēto misi.

Pieredze katram gājējam citāda: vieni ceļā dodas jau gadu desmitiem, citi pirmo reizi, vēl kādam svarīgi pavadīt laiku vienatnē vai tieši pretēji – kopā ar savējiem.

Daudzbērnu māmiņa Marija Vilde, kura ieradusies no Kokneses, sacīja, ka svētki Aglonā ir iespēja bērniem parādīt Latvijas lielo katoļu ģimeni: "Bērniem iespēja redzēt jauniešus, ģimenes, bērnus, kristiešus, katoļus, jo pie mums Koknesē vietējā draudzē faktiski viņi redz dažas kundzes gados. Tad šī ir tā iespēja redzēt šo lielo katoļu ģimeni Latvijā."

"Radio Marija Latvija" svētceļojumu organizē piekto gadu, taču pirmo reizi tas sākts tieši Latgalē. No Rēzeknes līdz Aglonai, ar nelielu līkumu mērojot 75 kilometrus, grupā vienojušies vairāk nekā 60 gājēji.

Šogad, salīdzinot ar citiem gadiem, kājām uz Aglonu dodas mazāk svētceļnieku – aptuveni 1000. 

Tas gan skaidrojams ar to, ka nupat Portugālē noslēgušās Pasaules Jauniešu dienas. Arī šajā grupā jaunākā paaudze novērtē mūsdienīgāku lūgšanu formātu, kad ceļā izskan arī dziesmas un notiek dažādas citas aktivitātes.

Vildu ģimenes mazākā māsiņa ir arī visas grupas jaunākā dalībniece, taču dzīves pieredzē bagātākā gājēja ir rīdziniece Biruta.

"Man ir pilni 82 ar pusi gadi. Neesmu jutusi nogurumu, nav nevienas tulznas. Absolūti nekas.

Tā kā varu tikai ieteikt, ka no gadiem nav ko baidīties, baudiet dzīvi un priecājieties par dzīvi!" vēlēja Biruta.

Savukārt jaunākajai gājiena dalībniecei ir divarpus gadu. "Viņai, man liekas, ir visvieglāk, jo par viņu tiek padomāts un viņa ir apčubināta," sacīja meitenes māte Marija.

Aglonā pirmie svētceļnieki jau ir ieradušies. Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki noslēgsies ar krustaceļu un galveno Svēto misi 14. un 15. augustā, kur līdzās svētceļniekiem un citiem ticīgajiem svētku pasākumos piedalīsies arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti