Dienas ziņas

Tuvojas valsts aizsardzības dienesta mācības

Dienas ziņas

Ar tviterkonvoju uz Hersonu dodas pirmās laivas

Liepājā pusaudži arvien biežāk aplaupa vienaudžus

Liepājā pusaudžu grupa vardarbīgi uzbrūk vienaudžiem

Liepājā pēdējā laikā arvien biežāk ziņo par pusaudžu vardarbīgiem uzbrukumiem vienaudžiem, kā arī vandalisma aktiem un citiem likumpārkāpumiem. Pāris nedēļu laikā pilsētā fiksēti vismaz pieci bērnu pazemošanas un aplaupīšanas gadījumi. Policijai iespējamie vainīgie ir zināmi, ierosināti vairāki kriminālprocesi, taču visus aizdomās turamos sodīt traucē tas, ka viņi vēl nav sasnieguši vecumu, kad iestājas kriminālatbildība.    

ĪSUMĀ:

  • Liepājā reģistrētas vismaz 10 aplaupīšanas un citi pārkāpumi, ko pastrādāja pusaudžu grupa.
  • Policija vainīgos noskaidroja, noziegumi atklāti.
  • Cietušie ziņoja, ka grupā ir divi 15 gadus veci pusaudži un līderis ir vien 12 gadus vecs.
  • Pret 12 gadus vecu pusaudzi likumsargiem pašreiz spēkā esošo likumu ietvaros nav ietekmes līdzekļu.
  • Tāpēc kopā ar Bāriņtiesu spriež par turpmāko rīcību, lai jaunieti izolētu no sabiedrības.
  • Policija Liepājā plāno biežāk patrulēt vietās, kurās pulcējas nepilngadīgie.

Laupīšanas uzbrukumā cietuša zēna māte Vita Liepiņa uzsvēra, ka piekrita runāt, jo "nevienam vecākam nenovēlu piedzīvot ko tādu – būt mammai bērnam, kuram ir kaut kas gaišā dienas laikā nolaupīts, kuram ir darīts pāri. To nevar īstenībā pastāstīt".

Vitas dēlu kopā ar draugiem 25. maijā Liepājas pludmalē aplaupīja divi aptuveni 15 gadus veci pusaudži.

Šādas ar vienaudžiem izteiktiem draudiem un iebiedēšanu saistītas laupīšanas pēdējā mēneša laikā bijušas vismaz piecas.

To iespaidā par savu bērnu drošību sākuši bažīties arī citi vecāki.

11 gadus veca zēna māte Santa Jašina sacīja, ka "viennozīmīgi, ka bērnu mēs nevaram vienu pašu laist uz bērnu laukumu. Noteikti jābūt kādam pieaugušajam, jo ne visi varēs aizsargāties, ja kāds lielāks atnāks vai piedraudēs, vai uzbruks, nedod dievs. Un mēs noteikti vasarā izskatīsim iespēju apmeklēt kādus pašaizsardzības kursus, lai gadījumā, ja kas notiek, zina, kā rīkoties, aizstāvēties."

Likumsargi saka, ka neviens no viņu redzeslokā nonākušajiem pusaudžu noziegumiem nav atstāts bez uzmanības.

Policijas Dienvidkurzemes iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš stāstīja, ka "vairāk vai mazāk no šī gada marta šie pusaudžu izdarītie likumpārkāpumi, varētu teikt, ir sistemātiski. Bet katrā gadījumā visus šos pusaudžu pastrādātos noziegumus policija ir konstatējusi un apzinājusi, un, kur cilvēki ir vērsušies pie policijas pēc palīdzības, lielākoties šie notikumi ir atklāti, un vainīgās personas noskaidrotas."

Pēdējo trīs mēnešu laikā Liepājā notikušas vismaz 10 pusaudžu grupējumu pastrādātas zādzības un laupīšanas, kas vērstas ne tikai pret vienaudžiem.

Kafijas kioska apsaimniekotājs Liepājas Jūrmalas parkā Juris Konstantinovs pastāstīja, ka viņiem pirms mēneša "mēģinājuši uzlauzt kiosku. Ir ielaušanās pazīmes, ir mēģinājuši ar lauzni atlauzt durvis, bet viņiem nesanāca. Izsaucām pašvaldības policiju. Viņi atbrauca un teica, ka mēs esam ceturtie vai piektie, kuriem tas pa nakti ir izdarīts."

Arī šos noziegumus, spriežot pēc videonovērošanas kameru ierakstiem, pastrādājuši nepilngadīgie.

Tāpat, iespējams, šie paši jaunieši pludmalē nodedzinājuši pārvietojamo tualeti, kā arī Dienvidu fortos piekāvuši divus bezpajumtniekus.

No cietušajiem saņemtā informācija liecina, ka pret vienaudžiem vērstos noziegumus pastrādājuši trīs puiši, no kuriem divi ir 15 gadu veci, bet trešajam – grupējuma līderim – ir vien 12 gadu. Un attiecībā pret viņu varas iestādēm pašreiz spēkā esošo likumu ietvaros nav ietekmes līdzekļu.

Tāpēc kopā ar Bāriņtiesu tiek spriests par turpmāko rīcību, lai jaunieti izolētu no sabiedrības.

"Personas ir nepilngadīgas visas, kas pastrādājušas šos visus noziegumus, un viena no šīm personām nav subjekts [kuru var saukt pie kriminālatbildības], kura nav sasniegusi 14 gadu vecumu," norādīja policijas pārstāvis Ingus Ukstiņš.

Turpmāk policija Liepājā plānojot biežāk patrulēt vietās, kurās pulcējas nepilngadīgie – īpaši jau tur, kur pastrādāti līdzšinējie noziegumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti