24. februārī pie Brīvības pieminekļa rīkos mītiņu Ukrainas atbalstam

24. februārī – dienā, kad apritēs jau otrais gads kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa notiks mītiņš "Kopā līdz uzvarai!", informēja nevalstisko sektoru pārstāvošā Latvijas Pilsoniskā alianse.

Pasākumā aicina piedalīties ikvienu, kurš atbalsta Ukrainas tautas cīņu par savas brīvības un demokrātijas saglabāšanu.

Mītiņa rīkotāji atgādināja, ka kara sākumā Latvijā cilvēki pulcējās gājienos un mītiņos, bet, laikam ejot, ikdienas rūpēs atbalsts ir kļuvis klusāks. Taču ar katru dienu nozīmīgāk ir savu atbalstu Ukrainas tautai paust skaļi, mudinot nepagurt un būt kopā līdz uzvarai, norādīja nevalstiskā organizācija.

Aicina mītiņā "Kopā līdz uzvarai!" pulcēties pie Brīvības pieminekļa 24. februārī, sākot no plkst. 12.30. Oficiālā programma sāksies plkst. 13.

Pasākuma dalībniekus uzrunās vairākas Latvijas un Ukrainas amatpersonas un sabiedriskie aktīvisti. Vienlaikus parkā pie Brīvības pieminekļa darbosies ierakumu sveču darbnīcas un mantu ziedojumu punkti.

Mītiņa dalībniekus aicina ņemt līdzi Ukrainas un Latvijas karogus, kā arī apģērbā iekļaut Ukrainas karoga krāsas. Tāpat organizatori aicina ņemt līdzi dzeltenus un zilus ziedus un svecītes, ko varēs nolikt pie Brīvības pieminekļa un Ukrainas vēstniecības. 

Mītiņu "Kopā līdz uzvarai!" rīko Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar domubiedriem – "Gribu palīdzēt bēgļiem", Eiropas kustība Latvijā un "Tavi draugi". Organizatori lūdz dalībniekus būt atbildīgiem un cieņpilni izturēties pret ikvienu pasākumā iesaistīto.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīgā un spēcīgā pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Eiropas Savienība 2024. gada februāra sākumā apstiprinājusi ilgtermiņa atbalstu Ukrainai 50 miljardu eiro apmērā, bet ASV valsts iekšējo politisko nesaskaņu dēļ vēl aizvien nav panākta vienošanās par palīdzību kara skartajai valstij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti