Dienas ziņas

Pasaules labākie spiningotāji sacenšas Rīgā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Satiksmes drošības statistika atkal pasliktinās

«Galvenā balva – cietums». CSDD sāk kampaņu pret ātruma pārkāpšanu

Šogad ik dienu tiek fiksēti ap 1000 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. Pārkāpumu līderos – ātruma pārsniegšana. Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) norādīja, ka ātruma pārsniegšanu ļoti daudzi vadītāji uztver kā normālu. Tomēr tā ir bīstama spēle un par to arī būs CSDD jaunā kampaņa.

Kampaņās līdz šim mēģināts pievērst uzmanību ar asinīm, bailēm un sekām. Šoreiz CSDD ātrumu pārkāpējus iebiedē ar loteriju, kurā laimesti nav tie labākie.

Un pārkāpēju "galvenā balva" – cietums – ir iemesls, kāpēc mediji uzaicināti uz Brasas ieslodzījumu vietu. Neviens no jomas pārstāvjiem neuzskata, ka viena kampaņa spēcīgi ietekmēs statistiku. Domāšanas mainīšana prasa laiku.

"Tiešām, ja negadījums ir noticis un bojā ir gājuši cilvēki, tad tas ir cietums. Un tas ir jāapzinās. Daudzi cilvēki ļoti iecietīgi izturas pret ātruma pārkāpējiem. Šeit ir liela atšķirība ar dzērājšoferiem, kur visi noliedz šo lietu," stāstīja CSDD valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks.

Pērn statistikā bija vērojami uzlabojumi – šogad atkal viss slikti. Daudz pārkāpumu un daudz cietušo.

Nepareizu braukšanas kultūru parāda arī ar datiem; veikts pētījums, skatot vairākus ceļu posmus un to, kā mainās ātrums, tuvojoties fotoradariem.

"Šis ceļa posms ir bez jebkādiem radariem. Un šeit sākas distances fotoradari. Un bez tiem mūsu vidējais braukšanas ātrums ir 110 kilometri stundā, un, līdzko iebraucam šajā kontroles punktā, redzam, ka spējam braukt ar 90–95 km/h. Kad izbraucam, līkne atgriežas sākumā," stāstīja SIA "Mapon" produkta attīstības vadītājs Kalvis Šēnbergs.

"Tā ir starpība starp 50 un 60 kilometriem stundā. Izmantota profesionāla programma, kas tiek lietota ceļu satiksmes negadījumu modelēšanā Eiropā," demonstrējot piemēru, piebilda CSDD statistikas datu apstrādes vadītājs Juris Kreicbergs.

Ik dienu policisti un fotoradari kopā fiksē ap 1000 pārkāpumu, sacīja Valsts policijas Reaģēšanas pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis. Vadītāju attaisnojumi paliek nemainīgi – steiga, neuzmanība un bezatbildība, sacīja Valsts policijā.

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens ("Progresīvie") norādīja, ka jāmainās ir visam. Domāšanai, infrastruktūrai un sodiem.

"Sodīšana no pirmā kilometra, brīdinājuma noņemšana par pārkāpumiem, augstākas sankcijas par ātruma pārkāpšanu dzīvojamās zonās.

Piemēram, noteikt ļoti lielas sankcijas uz lielajiem pārkāpumiem. Nemaz nerunājot par dzērumu vai kriminālsodiem," teica ministrs. Satiksmes ministrija jau gatavojot šos priekšlikumus un virzīs izmaiņas sodu politikā.

Šogad līdz septembrim ceļu satiksmē smagi ievainoti jau 220 cilvēki. Bet līdz 3. oktobrim šogad dzīvību zaudējuši 103 satiksmes dalībnieki, kas ir par 22 mirušajiem vairāk nekā pērn.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti