Dienas ziņas

Gads pēc meža ugunsgrēka Garkalnē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uzņēmēji cer uz attīstību, veidojoties jaunajam poligonam

Vietējie uzņēmēji cer uz attīstību pēc iecerētā Zalves poligona izveides

Tuvāko gadu laikā mežu masīvos Sēlijā tiks izveidots militārais poligons, kas aizņems vairāk nekā 25 000 hektāru lielu teritoriju Jēkabpils un Aizkraukles novadā. Uzņēmēji uz Aizsardzības ministrijas ieceri raugās pozitīvi. Pakalpojumu sniedzēji un tirgotāji pauž cerību, ka apdzīvotības palielināšanās ļaus paplašināt uzņēmējdarbību.

Aizkraukles ēdināšanas pakalpojumu uzņēmums SIA "Imiga" nodrošina gan divu kafejnīcu darbību, gan izbraukuma ēdināšanu. Zalves militārā poligona dēļ domā par darbības paplašināšanu.

"Mēs esam ēdinājuši arī armiju. Iespējams, ja mums nāks šāds piedāvājums, mēs to darīsim, jo mēs saprotam, ka tā ir milzīga cilvēku... Tāds cilvēku pieplūdums, un jebkuram cilvēkam ir nepieciešami jebkuri pakalpojumi, vai tā ir ēdināšana, vai tā ir jebkura cita sadzīvē nepieciešamā lieta," sacīja SIA "Imiga" valdes priekšsēdētāja Ingūna Grandāne.

Aizkraukles novada pašvaldībā skaidroja, ka arī citi uzņēmēji ar cerībām raugās uz topošo Zalves poligonu, jo tas būšot stimuls gan biznesa attīstībai, gan autoceļu atjaunošanai.

"Uzlabosies esošie ceļi, un gan jau tiks piebūvēti vēl arī pievedceļi, būs lielāka iedzīvotāju masa, kas šeit uzturēsies, līdz ar to arī pieprasījums apkalpojošā sfērā. Esam dzirdējuši par iespējamo tilta būvniecību no Klidziņas uz Jaunjelgavu, kas arī [kalpotu] mūsu novada kopējai attīstībai, kreisā krasta savienošanai ar labo krastu, jo mēs esam ar Daugavu sadalīti un pa vidu ir tikai HES tunelis," klāstīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums ("Latvijas attīstībai").

Uz attīstību cer ne tikai poligona tuvumā esošās pilsētas Aizkraukle un Jēkabpils, bet arī mazie ciemati.

Sunākstē šobrīd nav neviena veikala, vienīgā tirdzniecības vieta nesen slēgta, un līdz tuvākajam veikalam nākas mērot 16 kilometrus. Mazo lauku veikalu pārstāvji gan uzsvēra, ka šī brīža ekonomiskās situācijas dēļ vairāk jādomā, kā saglabāt esošos veikalus, tādēļ par iespējamo jaunu veikalu atvēršanu poligona tuvumā pagaidām ietur nogaidošu pozīciju.

"Daudzi no mūsu ciemu veikaliņiem dažreiz pilda sociālu funkciju, never tos ciet, lai iedzīvotājiem būtu, kur nopirkt pārtiku, bet, pieaugot pirktspējīgiem iedzīvotājiem, saprotams, ka varētu atvērties gan viens veikals, gan divi. Mēs spēsim ātri reaģēt. Ja ir pircējs, veikalnieks uzreiz būs turpat klāt," sacīja SIA "Latvijas Neatkarīgo tirgotāju kooperācija" attīstības direktors Juris Lamberts.

Daudzevā, Sunākstē un daudzos citos mazajos ciematos šobrīd nav neviena bankomāta. Zalves poligona teritorijai tuvākie bankomāti ir Viesītē, Aizkrauklē, Salā un Jēkabpilī, savukārt Lonē ir iespēja izņemt skaidru naudu vietējā veikalā.

"Iespējas tikt pie skaidras naudas Zalves apkārtnē, padsmit kilometru rādiusā ir diezgan labas, tāpēc arī šobrīd neredzam nepieciešamību pēc papildu bankomātu uzstādīšanas blakus Zalves poligonam," norādīja "Swedbank" Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs.

Arī citu banku pārstāvji pagaidām nav plānojuši paplašināt bankomātu klāstu poligona tuvumā, bet ir gatavi reaģēt, ja cilvēku plūsma kādā no ciematiem būs pietiekami liela un radīsies nepieciešamība pēc bankomāta. Gan uzņēmēji, gan iestādes uzsvēra, ka, palielinoties rosībai Zalves poligona apkārtnē, pieaugs arī pieejamo pakalpojumu klāsts, bet pagaidām par konkrētām uzņēmējdarbības attīstības iecerēm vēl pāragri runāt.

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrija plāno vēl vienu starptautisku militāro bāzi – Zalves militāro poligonu – izveidot Aizkraukles un Jēkabpils novados. Lielākā daļa īpašumu, kuros plānots veidot militāro bāzi, piederot valsts AS "Latvijas valsts meži",

Līdz šim vienīgā starptautiskā militārā bāze Latvijā – Ādažu poligons – jau vairāk nekā 90 gadus ir plašākā militāro mācību vieta Baltijas valstīs. Vienlaikus Aizsardzības ministrija šo gadu laikā izveidojusi vairākus poligonus, tostarp, Alūksnes novadā izveidots poligons “Lāčusils”, Skrundā attīstīts poligons “Mežaine”, bet Augšdaugavas novadā – poligons “Meža Mackeviči”.

Šie poligoni tiek intensīvi izmantoti un kalpo par mācību vietām karavīriem un zemessargiem, kā arī tajos trenējas sabiedroto valstu karavīri, lai vajadzības gadījumā aizsargātu Latviju un katru mūsu valsts centimetru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti