Rīta intervija

LSPDASA pārstāve Agnese Boboviča par Latvenergo datu noplūdi

Rīta intervija

Enefit valdes priekssēdētajs Jānis Bethers par enerģētikas konferenci

Start-up asociācijas valdes locekļi Dagnija Lejiņa un Jānis Rozenblats par start-up dienu

«Start-up» asociācija: Ja ideju var nokopēt, tā nav laba

Pēdējā laikā ir mazinājusies topošo jaunuzņēmumu neuzticība citiem un nevēlēšanās atklāt savas idejas un pārbaudīt tās, jo gadījumā, ja ideju ir viegli nokopēt, tā nav pietiekami laba, intervijā Latvijas Radio pauda “Start-up” asociācijas valdes locekļi Dagnija Lejiņa un Jānis Rozenblats.

“Start-up” asociācijas valdes locekle un “Digital Freedom Festival” organizatore Dagnija Lejiņa Latvijas Radio stāstīja, ka neuzticība pamazām mainās, jaunuzņēmumi dalās ar idejām, pārbauda ideju dzīvotspēju, iepriekš novērotā atturīgā attieksme mainās.

“Tu nevari būt “start-up” uzņēmums, ja sēdi aizkrāsnē!” uzsvēra Lejiņa.

Savukārt Rozenblats piebilda, ka gadījumā, ja ideju ir viegli nokopēt un replicēt, tad tā nav gana laba, ja, daloties ar ideju, kāds atbild, ka arī var to izdarīt, tad tā ideja nav tik vērtīga.

Asociācijas pārstāvji arī norādīja, ka pašlaik ir jūtams ideju trūkums veiksmīgu jaunuzņēmumu veidošanai un riska investori sacenšas par labām idejām.

1 komentārs
Kaspars Vanags
" Ja ideju var nokopēt, tā nav laba" - kur palika vecais labais "viss vienkāršais ir ģeniāls". Paņemiet jebkuru esošu uzņēmumu vai start-up un cik daudziem var pateikt "Jā, lūk šo es nevarētu replicēt nu nekā". Paklausoties šos divus pārstāvjus, pat grūti saprast, ko viņi no "start-up" vispār saprot un kādā veidā iedrošina pārējos, jo ja kāds man pateiktu, ka manai idejai jābūt tādai, kuru nevar nokopēt tas uzreiz liks atmest 10-20 idejas, kuras būtu domājis realizēt un kuras var tirgu arī dzīvot.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti