Somijas valdība nolemj pievienoties dzelzceļa projektam «Rail Baltica»

Somijas valdība piektdien nolēma dibināt uzņēmumu "Suomen Rata", un viens no šīs kompānijas uzdevumiem būs iegūt līdzdalību Baltijas valstu kopuzņēmumā "RB Rail", kura pārziņā ir dzelzceļa projekts "Rail Baltica", paziņojusi Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministre Kadri Simsone.

"Pagājušā gada novembrī es ierosināju savai Somijas kolēģei Annei Bernerei, ka Somija varētu pievienoties "Rail Baltica" kopuzņēmumam. Jau toreiz ministre pauda gatavību spert šādu soli, un man prieks, ka šīs gatavība ir pārtapusi Somijas valdības oficiālajā pozīcijā un Somija kļūs par oficiālu "Rail Baltica" dalībnieci," teikts Simsones paziņojumā.

Atbilstoši Somijas valdības lēmumam kompānijai "Somen Rata" būs pieci meitasuzņēmumi, kas būs atbildīgi par dažādiem dzelzceļa attīstības virzieniem, un viens no šiem meitasuzņēmumiem kļūs par "RB Rail" akcionāru.

Somijas valdība norādījusi, ka "Rail Baltica" Somijai kļūs par jaunu tranzīta kanālu uz svarīgiem tirgiem un ka dalība šajā dzelzceļa projektā veicinās Somijas dzelzceļa tīkla attīstību uz ziemeļiem no Helsinkiem.

"Rail Baltica" projekts paredz uzbūvēt Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Trīs Baltijas valstu satiksmes ministri uzaicināja Somiju pievienoties projektam "Rail Baltica" pagājušā gada beigās.

Tāpat kā Baltijas valstīs, Somijā ir Krievijas platuma standarta sliežu ceļi.

KONTEKSTS:

"RB Rail" ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu "Rail Baltica" projektu - pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. "RB Rail" ir centrālais "Rail Baltica" projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

"RB Rail" akcionāri ir uzņēmumi "Lietuvos geležinkeliai", "Eiropas dzelzceļa līnijas" un "Rail Baltic Estonia".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti