Sadaļas Sadaļas

Rīgai izmaksās ieturēto dotāciju par personu ar invaliditāti pārvadājumiem

Sabiedriskā transporta padome pirmdien, 5. augustā, nolēma izmaksāt Rīgas domei ieturēto dotācijas daļu par personu ar invaliditāti pārvadājumiem sabiedriskajā transportā.

ĪSUMĀ:

  • Dotācija par personu ar invaliditāti pārvadājumiem tika apturēta, jo bija aizdomas par iespējamiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem Rīgas mikroautobusos.
  • Policija pārbaudīja aizdomas un nolēma neuzsākt kriminālprocesu.
  • Policija gan secināja: Rīgā nav efektīvas sistēmas, kā kontrolēt un uzskaitīt personu ar invaliditāti pārvadājumus.
  • No 2016. gada jūnija līdz šī gada jūnijam Rīgas sabiedriskajā transportā tika validēts 3471 nepamatots brauciens.
  • Par šiem nepamatotajiem braucieniem valsts dotācija tiks ieturēta.
  • Dotācijas daļa 536 127 eiro apmērā, kas tika ieturēta līdz policijas pārbaudes beigām, Rīgas domei tiks izmaksāta.
  • Autotransporta direkcija līdz gada beigām plāno izveidot sistēmu, kas ļaus precīzi identificēt atlaižu saņēmējus.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Valsts policijas resoriskās pārbaudes rezultātiem un lēmumu neuzsākt kriminālprocesu, paziņojumā medijiem informēja Autotransporta direkcija.  

Direkcija gan norādīja, ka policijas pārbaudē ir arī konstatēts, ka sistēmā, kas uzskaita Rīgas sabiedriskajā transportā pārvadātās personas ar invaliditāti, nav efektīvas un pilnvērtīgas kontroles mehānisma funkcijas.

Sistēmas nepilnības tiks novērstas līdz ar Autotransporta direkcija braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju identifikācijas un uzskaites sistēmas ieviešanu, norādīja direkcija.  

Valsts policija pārbaudē konstatējusi, ka vairāki personalizētie e-taloni bijuši aktuāli brīdī, kad invaliditātes apliecība, uz kuras pamata e-talons izsniegts, vairs nav spēkā.

Tāpat policija norādīja, ka sistēmā nav efektīvas un pilnvērtīgas kontroles funkcijas, kas spēj regulāri uzraudzīt sistēmas datus par personu ar invaliditāti pārvadāšanu sabiedriskajā transportā.

Sabiedriskā transporta padome 18. aprīlī uzdeva Rīgas domei veikt personu ar invaliditāti veikto braucienu elektroniskās uzskaites sistēmas Rīgas pilsētas sabiedriskajā transporta inventarizāciju. Konstatēts, ka laika periodā no 2016. gada jūnija līdz šā gada jūnijam Rīgas sabiedriskajā transportā tika validēts 3471 nepamatots brauciens. Par šiem nepamatotajiem braucieniem valsts dotācija tiks ieturēta.

Savukārt dotācijas daļa 536 127 eiro apmērā, kas tika ieturēta līdz Valsts policijas resoriskās pārbaudes beigām, Rīgas domei tiks izmaksāta.

Šobrīd Autotransporta direkcija strādā pie braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju identifikācijas un uzskaites sistēmas, kas paredz arī datu bāzes izstrādi, kurā uzrādīsies konkrēto pasažieru – braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju – aktuālie sociālie statusi, kas tiek ņemti par pamatu atlaides piešķiršanai.

Tādējādi ''Rīgas satiksme'', izsniedzot personalizētu e-talonu, varēs pārliecināties, vai pasažierim ir piešķirts attiecīgais statuss, uz kā pamata var saņemt atlaides sabiedriskajā transportā. Tāpat šo informāciju varēs pārbaudīt arī sabiedriskā transporta kontrolieri. Plānots, ka datu bāze tiks izveidota līdz gada beigām.

KONTEKSTS:

Sabiedriskā transporta padome marta beigās nolēma apturēt otrā ceturkšņa dotācijas izmaksu saistībā ar aizdomām par "izdomātiem invalīdiem" kompānijas "Rīgas mikroautobusu satiksme" transportā. Apturētā summa bija 700 000 eiro. Uzņēmums pārmetumus par "izdomātiem invalīdiem" noraidīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt