Pirmajā pusgadā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 0,6%

Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad pirmajā pusgadā, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās ir samazinājusies par 0,6% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, liecina Centrālajā statistikas pārvaldes (CSP) publicētie dati.

Apstrādes rūpniecībā produkcijas izlaide ir sarukusi par 1,1%, savukārt pieaugums bijis ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 1,7, kā arī elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 0,2%.

2013.gada pirmajā pusgadā vislielākie apstrādes rūpniecības apmēra samazinājumi bija metālu ražošanā – par 43,5%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 28% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 19,1%.

Savukārt vērā ņemams pieaugums šogad pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusgadu bija mēbeļu ražošanā - par 13,8% un elektrisko iekārtu ražošanā - par 11,4%.

Statistikas pārvaldes dati liecina, ka šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada otro ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās samazinājās par 0,1%, tajā skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0,6%, bet pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,6% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 1,7%.

Savukārt šogad otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pirmo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās pieauga par 1,7%. Tostarp apstrādes rūpniecībā bija pieaugums par 1%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,5%, savukārt ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija samazinājums par 1,4%.

Šogad jūnijā, salīdzinot ar 2012.gada jūniju, rūpniecības produkcijas izlaide, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās samazinājās par 0,4%. Tostarp elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 7,1%, bet pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 14,2% un apstrādes rūpniecībā – par 0,8%.

Lielākais ražošanas apmēra pieaugums no apstrādes rūpniecības nozarēm salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju bija citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – 2,9 reizes, mēbeļu ražošanā – par 13,9% un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 13,5%.

Šogad jūnijā, salīdzinot ar maiju, rūpniecības produkcijas apmērs, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās samazinājās par 0,2% un to būtiski ietekmēja produkcijas apmēra samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 6,7%. Savukārt apstrādes rūpniecībā ražošana pieauga par 1,2%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 4,8%.

2013.gada jūnijā rūpniecības produkcijas izlaide faktiskajās cenās bija 425,7 miljoni latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt