Sadaļas Sadaļas

Pērn autopārvadātāju skaits pieaudzis par 3,5%

2019. gadā ar kravu vai pasažieru pārvadājumiem nodarbojās 5185 licencēti uzņēmumi, kas ir par 3,5% vairāk nekā gadu iepriekš. Tāpat pērn reģistrēti 24 110 transportlīdzekļi, kas ir par aptuveni 1% vairāk nekā 2018. gadā. Pieprasītākās atļaujas no Latvijas pārvadātāju puses joprojām bija uz Krieviju, Baltkrieviju, Kazahstānu, Ukrainu, Turciju un Poliju, informēja valsts SIA “Autotransporta direkcija”.

Kopumā pērn vērojams autopārvadātāju uzņēmumu un transportlīdzekļu skaita pieaugums, kas nozīmē, ka komercpārvadājumu nozare turpina attīstīties. Pērn bija 5185 spēkā esošas licences, kas izsniegtas kravu un pasažieru pārvadātājiem, no kurām izsniegtas:

  • 86,1% – starptautiskajiem kravu pārvadājumiem,
  • 5,3% – kravu pārvadājumiem Latvijā,
  • 8,4% – starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem,
  • 0,2% – pasažieru pārvadājumiem iekšzemē.

Tāpat pērn par 1,2% ir palielinājies reģistrēto kravas transportlīdzekļu skaits, bet autobusu skaits ir sarucis par nepilniem 2%. Starptautiskajiem un iekšzemes kravu pārvadājumiem pērn bija reģistrēti 21 651 kravas transportlīdzeklis, bet pasažieru pārvadājumiem – 2459 autobusi.

Kravu pārvadātāji turpina atjaunot savu autoparku atbilstoši augstākajiem ekoloģiskajiem standartiem – pārvadātāju rīcībā esošo Euro VI kategorijas transportlīdzekļu īpatsvars pērn bija 41% no kopējā starptautiskajos komercpārvadājumos izmantotā autoparka, bet Euro V – 27%. “Autotransporta direkcija” to vērtē kā ļoti augstu rādītāju, salīdzinot ar kopējo situāciju Eiropas Savienībā.

Lai Latvijas autopārvadātāji varētu veikt starptautisko pārvadājumus, ir jāsaņem konkrētas valsts atļauja, ja to paredz divpusējais nolīgums. Pērn veikta atļauju apmaiņa ar 33 valstīm. Latvijas pārvadātājiem izsniegtas 86 669 vienreizējās starptautisko autopārvadājumu atļaujas, kas ir par 0,2% vairāk nekā 2018. gadā. Pieprasītākās atļaujas bija uz:

  • Krieviju (pārvadātājiem tika izsniegtas 59 586 atļaujas),
  • Baltkrieviju (20 787 atļaujas),
  • Kazahstānu (1800 atļauju),
  • Ukrainu (1339 atļaujas),
  • Turciju (558 atļaujas),
  • Poliju (533 atļaujas).

Lai komersanti, valsts vai pašvaldību institūcijas, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības vai nodibinājumi varētu pārvadāt personas vai kravu savām vajadzībām, ir nepieciešams pašpārvadājumu sertifikāts. Pērn tika izsniegti 4083 pašpārvadājumu sertifikāti, kas ir par 1,3% vairāk nekā 2018. gadā. Savukārt izsniegto digitālo tahogrāfa karšu skaits ir samazinājies par nepilniem 1,8%; pērn kopumā izsniegtas 10 758 kartes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt