No novembra Rojā un Rudē siltumenerģijas tarifs palielināsies vairāk nekā divas reizes (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No novembra Rojā un Rudē siltumenerģijas tarifs palielināsies vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 100,47 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), informēja Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Precizējums

Portāls LSM.lv precizē virsrakstā un pirmajā rindkopā, ka siltumapgādes tarifa pieaugums Rojā un Rudē palielinājies par 107,62% jeb vairāk nekā divas reizes, nevis par 52%, kā bija rakstīts iepriekš. Atvainojamies par kļūdu!

SIA "Rojas DzKU" centralizētās siltumapgādes pakalpojumu nodrošina Rojas pagastā un Rudes ciemā. Līdz šim pakalpojuma tarifs bija 48,39 eiro bez PVN par megavatstundu, taču straujā energoresursu cenu kāpuma dēļ no 1. novembra tas paredzēts 100,47 eiro bez PVN par megavatstundu.

Saeima 11. augustā ir apstiprinājusi grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā. Grozījumi paredz, ka no 1. oktobra līdz nākamā gada 30. aprīlim mājsaimniecībām, kas saņem centralizēto siltumapgādes pakalpojumu, valsts kompensēs 50% no apkures izmaksām, kas pārsniegs 68 eiro bez PVN par megavatstundu. Šo atbalstu iedzīvotāji saņems automātiski, nerakstot iesniegumu pašvaldībai.

Tādējādi no 1. novembra Rojas pagasta un Rudes ciema iedzīvotājiem ikmēneša rēķinos par siltumu piemērotais tarifs būs 84,23 eiro bez PVN par megavatstundu.

Uzņēmuma tarifa aprēķins balstās trīs pamata pozīcijās, proti, ražošana, sadale/pārvade un tirdzniecība. No tām būtiskākās izmaksas rada tieši ražošanas process, kur savukārt lielāko izmaksu apjomu nosaka kurināmā izcenojums.

SIA "Rojas DzKU" aicina iedzīvotājus pārskatīt ikdienas paradumus, lai samazinātu patērēto siltumenerģijas apjomu. Viens no risinājumiem ir samazināt apkures temperatūru siltummezglā. Samazinot šo temperatūru kaut vai tikai par vienu grādu, tiek ietaupīti aptuveni 5% no apkures izmaksām, kas ilgtermiņā veido vērā ņemamu ietaupījumu.

"Rojas DzKU" reģistrēta 2004. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,66 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn sasniedza 0,85 miljonus eiro, tā zaudējumi bija 92 541 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti