Krustpunktā

Mediķu algu reforma: darba samaksas modelis iestrēdzis valdībā

Krustpunktā

Digitālais zaļais sertifikāts brīvai ceļošanai Eiropā: Vai tas ir labs risinājums?

Nodokļi un atbalsts uzņēmējiem. Izvaicājam VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi

No ienākuma deklarāciju iesniedzējiem 542 000 pienākas atmaksa, bet 30 000 – parādā valstij

No ienākuma deklarāciju iesniedzējiem 542 000 iedzīvotāji saņems pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu, savukārt 30 000 ir parādā valstij, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Ienākuma deklarācijas par 2020. gadu iedzīvotāji var iesniegt kopš 1. marta. Pašlaik gan tas ir iespējams tikai attālināti.

“Mūsu nodokļu maksātāji ir ļoti azartiski. Un es tiešām par to saku lielu paldies,” sacīja Jaunzeme, norādot, ka nepilna mēneša laikā ir saņemts pusmiljons deklarāciju.

304 000 gadījumos jau ir atmaksāti pārmaksātie nodokļi automātiski. Vienlaikus daļa deklarāciju tiek novirzītas papildu pārbaudēm.

Iepriekšējos gados sašutumu raisīja nodokļu sistēmas pārskatīšanas radītās izmaiņas, kuras rezultātā daļa nodokļu maksātāju kļuva par nodokļu parādniekiem valstij. “Proporcija ir tāda: ja ir 542 tūkstoši, kam ir jāatmaksā, tad ir 30 tūkstoši, kam ir jāpiemaksā. Gadījumi ir ļoti dažādi. (..) Domāju – lielākā daļa ir sapratuši, bet situācijas bijušas dažādas,” sacīja Jaunzeme.

Šo nodokļu parādu atmaksu ir iespējams pagarināt, vēršoties VID. “Lūgums tikai neizlikties, ka nekas nav noticis,” piebilda Jaunzeme.

Vienlaikus VID nākas atgādināt parādniekam par nesamaksāto nodokli un izmantot parāda norakstīšanu no bankas konta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti