Maijā uzlabojusies ārējās tirdzniecības bilance

Maijā salīdzinājumā ar aprīli preču eksporta vērtība faktiskajās cenās samazinājās par 4,5%, bet importa – par 9,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati. Maijā ārējās tirdzniecības bilance uzlabojās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apjomā palielinoties līdz 46,3% (aprīlī 44,9%).

Imports no Krievijas maijā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājās vairāk nekā divas reizes jeb par 42,7 miljoniem latu, un tās īpatsvars Latvijas importā vairs bija tikai 5,2% (aprīlī 10,6%).

Vislielākais kritums bija dzelzs un tērauda importam – par 5,2 miljoniem latu jeb 58,8%.

Sezonālo apstākļu dēļ minerālā kurināmā, naftas un tās pārstrādes produktu imports samazinājās par 33,7 miljoniem latu jeb 66%.

Maijā nozīmīgākā Latvijas eksporta daļa – 72,2% bija izvedumam uz Eiropas Savienības valstīm, tam sekoja eksports uz NVS valstīm ar 16,4%. Svarīgākie eksporta partneri bija Lietuva (teju 17% no eksporta kopapjoma), Igaunija (13%), Krievija (12%), Vācija (8%) un Zviedrija (6%).

Nozīmīgākā Latvijas importa daļa – 81,8% bija ievedumam no Eiropas Savienības valstīm, kā arī imports no NVS valstīm ar 9,1%. Svarīgākie importa partneri bija Lietuva (20%), Vācija (10,4%), Polija (10%), Igaunija (9,6%) un Krievija (5%).

Gan eksportā, gan importā elektroierīču un elektroiekārtu straujo palielināšanos 2013. gada maijā salīdzinājumā ar pērnā gada maiju visvairāk ietekmēja tirdzniecība ar mobilajiem telefoniem. To eksporta pieaugums bija 9,8 miljoni latu jeb 2,8 reizes un importa – 9,4 miljoni latu jeb 2,3 reizes.

Savukārt dzelzs un tērauda eksports un imports būtiski samazinājās, sarūkot dzelzs un neleģētā tērauda stieņu eksportam par 22,5 miljoniem latu jeb par 82,3% un dzelzs atkritumu un lūžņu importam par 16,7 miljoniem latu jeb par 82,7%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti