«Luminor» brīdina par krāpnieku veidotām viltus internetbankas mājaslapām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aktivizējoties finanšu krāpniekiem, banka "Luminor" aicina klientus rūpīgi pārbaudīt izmantotās internetbankas adresi un uzmanīties no viltus mājaslapām, kas vizuāli līdzinās īstajai internetbankas vietnei.

Bankā informēja, ka pēdējā mēneša laikā palielinājies krāpnieku uzbrukumu skaits, veidojot viltus "Luminor" internetbankas mājaslapas "Google" meklētājā.

"Tā ir noformēta kā reklāma un parādās lietotājam meklēšanas rezultātu augšgalā. Sekojot reklāmas saitei, lietotājs nonāk mājaslapā, kas līdzinās "Luminor" internetbankai. Tajā ievadot savu personīgo informāciju, krāpnieks nokļūst pie klientu datiem, kas nepieciešami naudas izkrāpšanai. Aktīvi sekojam līdz situācijai, un līdz šim brīdim mums ir izdevies bloķēt jau teju 30 viltus tīmekļa vietnes. Sadarbībā ar Valsts policiju rūpīgi izmeklējam katru gadījumu, lai apturētu krāpnieciskus maksājumus," pastāstīja "Luminor" krāpšanas novēršanas speciālists Anrijs Šmits.

"Luminor" iesaka nemeklēt internetbankas adresi dažādos interneta meklētājos, bet lietot pakalpojumu tikai caur bankas mājaslapu vai mobilo lietotni. Viltus mājaslapas vizuāli līdzinās īstajai internetbankai, tāpēc klientiem jābūt vērīgiem, īpaši, ja tiek pieprasīta informācija, kas parasti nav neieciešama, lai saņemtu internetbankas pakalpojumus, piemēram, par maksājumu karšu drošības vai PIN kodiem, SMS kodiem. Banka nekad neprasīs klientiem izpaust savus personīgos datus. Tāpat jāuzmanās, ja parādās netipiski kļūdu paziņojumi vai strādā tikai tās pogas, kas saistītas ar datu ievadi. 

"Ja klients interneta tīmekļa vietnē pamana ko aizdomīgu, nekavējoties jāpārtrauc darbība un jāziņo bankai un Valsts policijai. Jo savlaicīgāka būs rīcība, jo lielāka iespēja novērst vai atklāt krāpniecību. Nelikumīgas darbības ar karti var palīdzēt atklāt arī SMS ziņojumu pieslēgšana par veiktajiem darījumiem," skaidroja Šmits.

Jau ziņots, ka, izmantojot viltotu "Luminor" internetbankas lapu, iedzīvotājiem izkrāpti 20 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti