Latvijas IKP pirmajā ceturksnī audzis par 2,1%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas iekšzemes kopprodukts pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem ir audzis par 2,1%, vēsta Centrālā statistikas pārvalde.

Pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem IKP ir palielinājies par 1,5%.

Aplēsts, ka, salīdzinot 2015. gada pirmo ceturksni un 2016. gada pirmo ceturksni, apstrādes rūpniecības apjoms ir palielinājusies par 0,5%.

Lielākie pieaugumi bija vērojami tekstilizstrādājumu ražošanā - par 12 %, koksnes un koka izstrādājumu ražošanā - par 9 %, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā - par 8 %. Samazinājumu uzrāda pārtikas produktu ražošanas nozare - par 1,5 %, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozare - par 4 %, apģērbu ražošanas nozare - par 6 % .

Būvniecības produkcijas apjoms samazinājās par 19 %. Lielākie kritumi vērojami dzīvojamo ēku būvniecībā par 25%, autoceļu, šoseju, ielu, ceļu un dzelzceļu līniju būvniecībā - par 26 %. Pieaugums bija vietējās nozīmes cauruļvadu un kabeļu būvniecībā - par 49 % un viesnīcu būvē - par 107 %.

Mazumtirdzniecība palielinājās par 1 %, tai skaitā par 2 % pieauga pārtikas un par 1 % - nepārtikas preču tirdzniecība. Vairumtirdzniecība šajā laika periodā pieaugusi par 6 %.

2016. gada 1. ceturksnī salīdzinājumā ar 2015. gada 1. ceturksni transporta nozare palielinājusies par 2 %, t.sk. pasažieru pārvadājumi - par 6 % un kravu apgrozība - par 1 %.

Izklaides un atpūtas pakalpojumu apjoms palielinājies par 6 %, t.sk. azartspēļu nozarē pieaugums par 9 %.

IKP pieaugumu veicināja arī pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes un muitas nodokļa iekasēšana, kas 2016. gada pirmajā ceturksnī pieauga par 6 %.

2016. gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2015. gada pirmo ceturksni privātais galapatēriņš pieauga par 4%. Privātajā galapatēriņā mājsaimniecību izdevumi pārtikai pieauga par 5%, transportam - par 9%, atpūtai un kultūrai - par 3%, bet izdevumi mājokļa uzturēšanai saglabājās iepriekšējā gada līmenī. Mājsaimniecību galapatēriņu ietekmēja patēriņa cenu kritums un mājsaimniecību ienākumu palielināšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti