Latvijā būtiski pieaug noformēto Eiropas veselības apdrošināšanas karšu skaits

Eiropas veselības apdrošināšanas karti jeb tā dēvēto EVAK karti, kas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstu iedzīvotājiem dod tiesības saņemt neatliekamo vai nepieciešamo medicīnisko palīdzību citās Eiropas valstīs, ir noformējusi vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju.

Būtiski pieaug noformēto Eiropas veselības apdrošināšanas karšu skaitsMadara Fridrihsone
  Turklāt EVAK kartes noformējušo iedzīvotāju skaits turpina pieaugt. Līdz šim ir izsniegtas aptuveni 760 000 EVAK kartes. Salīdzinājumam pērn tie bija gandrīz 93 000, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

   

  Dienestā uzsver, ka šīs kartes, kas apliecina iedzīvotāju tiesības saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību citās Eiropas valstīs, ir paredzētas gadījumiem, kad cilvēks ārvalstīs uzturas neilgu laiku.

  "Vērtējot gadījumus, kuros visbiežāk tiek izmantota EVAK karte ārzemēs, tad visbiežāk palīdzība tiek sniegta saistībā ar lūzumiem, mežģījumiem, apendicītu (..), kā arī strauju veselības stāvokļa pasliktināšanos bērniem," stāsta NVD pārstāve Evija Štālberga.

  1 komentārs
  Edgars Sipols
  lētāk ir nopirkt apdrošinasanu latvija un strādāt īrijā, tāpēc arī pieaug nopirkto polišu skaits, jo palielinas to skaits, kas aizbrauc dzīvot aiz robežām
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti