FOTO: Latvijas Pasts atklāj 4 miljonu vērto apstrādes un šķirošanas iekārtu

Latvijas Pasts atklājis pirmo pilnībā automatizēto pasta sūtījumu svēršanas, skenēšanas, mērīšanas un šķirošanas iekārtu, noslēdzot pēdējo gadu vērienīgākā investīciju projekta īstenošanu uzņēmumā, informēja uzņēmumā. Iekārta izmaksājusi 4 miljonus eiro.

Samazinoties tradicionālo pasta sūtījumu apjomam, Latvijas Pastā palielinās sīkpaku un paku sūtījumu īpatsvars. Jaunā līnija ar mākslīgā intelekta palīdzību ļaus efektīvi apstrādāt visa veida pasta sūtījumus, stundas laikā spējot sašķirot līdz pat 6000 sūtījumu vienību un kopumā ar esošajiem darbaspēka resursiem nodrošinot divreiz ātrāku divreiz lielāka sūtījumu skaita apstrādi. Cilvēki sūtījumus varēs saņemt ātrāk, un darbaspēku varēs novirzīt sarežģītākiem pienākumiem.

Jaunā iekārta ar mākslīgā intelekta palīdzību nodrošinās sūtījumu kvalitatīvu apstrādi, ātrāku apriti un precīzākus datus norēķiniem, sniedzot detalizētu informāciju par sūtījuma izmēru un svaru.

“Jaunās šķirošanas iekārtas iegāde ir nozīmīgs solis, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem ērtus un pieprasījumam atbilstošus pasta pakalpojumus.

Mērķtiecīga, sistēmiska attīstība ir vienīgais veids, kā būt veiksmīgiem arvien pieaugošajos konkurences apstākļos. Tas ir svarīgi gan pašam Latvijas Pastam, gan arī valsts kopējās sakaru infrastruktūras modernizācijas kontekstā,” uzsvēra satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns savukārt uzsvēra izmaiņas, kas notikušas pēdējos gados, e-komercijai uzņemot apgriezienus. “Datu apmaiņa, apstrādes un piegādes ātrums, izsniegšanas vietu daudzveidība ir mūsdienu patērētājam elementāras prasības. Lai tās nodrošinātu, vairs nepietiek tikai ar cilvēkresursiem, ir nepieciešama ievērojama mākslīgā intelekta klātbūtne,” sacīja Vilcāns.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns pie jaunās sūtījumu šķirošanas iekārtas. 2020. gada 12. novembris.

Kā uzsvēra uzņēmuma vadītājs, šķirošanas iekārtā iestrādātas jaunākās un modernākās tehnoloģijas – mākslīgais intelekts, kas, iekārtu lietojot, mācās ik dienas.

Proti, jo vairāk sūtījumu iekārta sašķiro, jo labāk tā atpazīst dažādas uzlīmes un to izvietojumu uz sūtījumiem, kā arī veidus, kā cilvēki mēdz pierakstīt adreses.

Viens no būtiskākajiem ieguvumiem – jaunā šķirošanas iekārta ievērojami samazinās sūtījumu apstrādei nepieciešamo laiku un cilvēkresursus konkrēta darba paveikšanai. Līdz ar to Latvijas Pasts nebūs atkarīgs no šo resursu pieejamības situācijās, kad aviosatiksme ir nevienmērīga un, ienākot lielākam sūtījumu apjomam, to sašķirošanai kvalitātes standartu ietvaros ar esošajiem resursiem varētu nepietikt un jāpiesaista papildu darbaspēks, kas tiek nodarbināts tikai īslaicīgi. Ar esošo darbaspēka resursu jaunā iekārta ļaus divreiz ātrāk apstrādāt divreiz lielāku sūtījumu skaitu.

Jaunajai iekārtai ir arī citas vērtīgas funkcijas, piemēram, ar tās palīdzību Latvijas Pasts varēs sniegt jaunus papildu pakalpojumus tranzīta sūtījumu plūsmas ietvaros no Ķīnas, kā arī uzlabot pakomātu tīkla darbības kvalitāti un piegādes laiku.

Sūtījumu apstrādes un šķirošanas līnija ir lielākais Latvijas Pasta investīciju projekts beidzamajos gados. Tās vadošais ražotājs ir viens no pasaulē vadošajiem pasta sūtījumu noformēšanas un pakalpojumu sniegšanas iekārtu un risinājumu izstrādātājiem "BlueCrest".

Iekārtā ieguldītās investīcijas sasniedz 4 miljonus eiro.

Tuvākajos gados Latvijas Pasts plāno papildināt un pilnveidot pakomātu tīklu, automatizēt un modernizēt klientu apkalpošanas un pakalpojumu pārdošanas procesus pasta nodaļās, kā arī nodrošināt automatizētus transportēšanas risinājumus sūtījumu apstrādes un šķirošanas kompleksā, maksimāli efektīvi savienojot dažādas sūtījumu apstrādes vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt