«Expo» atvēlētos 1,34 miljonus eiro pārdala Latvijas dalībai Eiropas Kosmosa aģentūrā

Iepriekš Latvijas dalībai izstādē "World Expo 2015" atvēlētos 1,34 miljonus eiro pārdala Latvijas dalībai Eiropas Kosmosa aģentūrā, paredz valdības šīs dienas lēmums.

Kā liecina Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotā informācija, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šā gada 16.martā pārskaitīja Eiropa Kosmosa aģentūrai 1 339 900 eiro dalības maksu Eiropas Kosmosa aģentūras Eiropas sadarbības valsts statusā par 2015.gadu.

Tāpat IZM informēja Eiropas Kosmosa aģentūru, ka 2016.gada Latvijas dalības maksa Eiropas Kosmosa aģentūras Eiropas sadarbības valsts statusā tiks nodrošināta 2015.gadā. Tāpat IZM ir saņēmusi Eiropas Kosmosa aģentūras rēķinu, ar kuru tiek lūgts segt Latvijas dalības maksu par 2016.gadu - 1 343 919 eiro apmērā.

EM izvērtēja programmas "Ārējās ekonomiskās politikas ieviešana" "Expo Milano 2015" projektam piešķirto valsts budžeta līdzekļu indikatīvo izlietojumu 2015.gadā un izstrādāja Ministru kabineta rīkojuma projektu, kas paredz pārdalīt 1 343 920 eiro no iepriekš projektam "Expo Milano 2015" piešķirtā finansējuma uz IZM budžeta programmu "Eiropas Savienības lietas un starptautiskā sadarbība", lai segtu Latvijas dalības maksu Eiropas Kosmosa aģentūras Eiropas sadarbības valsts statusā 2016.gadam.

LETA jau ziņoja, ka valdība šā gada sākumā lēma, ka Latvija šogad nepiedalīsies starptautiskajā izstādē "World Expo 2015", kas maijā sākās Itālijas pilsētā Milānā.

Iepriekš noslēgtie līgumi par Latvijas dalību izstādē "World Expo 2015" paredzēja valsts kopējos izdevumus aptuveni 5,6 miljonu eiro apmērā. Ar komandītsabiedrību "Expo 2015" bija noslēgts 3,3 miljonus eiro vērts līgums par paviljona projektēšanu un pasākumu producēšanu, projekta vadībai atvēlēti 700 000 eiro, bet paviljona būvniecībai - 1,6 miljonus eiro.

Tāpat valdība šā gada februārī pieņēma lēmumu dalības maksu Eiropas Kosmosa aģentūrā 2015.gadam segt no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta līdzekļiem, savukārt nākamā gada dalības izmaksas tiks segtas no "Expo Milano" projektam piešķirto valsts budžeta līdzekļu atlikuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti