Sadaļas Sadaļas

Bariss atstāj «Latvenergo» valdi – kļūs par «Conexus» vadītāju

Valsts AS "Latvenergo" valdes loceklis, komercdirektors Uldis Bariss nolēmis neturpināt darbu uzņēmuma valdē pēc esošo pilnvaru termiņa beigām 2020. gada 15. novembrī. No 16. novembra Bariss sāks pildīt AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") valdes priekšsēdētāja pienākumus, informēja "Latvenergo".

Barisam ir vairāk nekā 18 gadu pieredze enerģētikas nozarē. Viņš darbam "Conexus" valdes priekšsēdētāja amatā izraudzīts konkursā, liecina "Conexus" informācija.

Bariss darbu "Latvenergo" sāka kā Ekonomikas departamenta direktors 2002. gadā. "Latvenergo" valdes locekļa pienākumus Bariss pilda kopš 2005. gada, no 2013. gada viņš ir uzņēmuma komercdirektors, šobrīd arī "Elektrum Eesti" padomes priekšsēdētājs un "Elektrum Lietuva" padomes priekšsēdētājs, informēja "Latvenergo".

Bariss "Latvenergo" komercdirektora amatā bija atbildīgs par enerģijas vairumtirdzniecību, mārketingu un klientu apkalpošanu, norēķiniem, regulācijas jautājumiem.

Kopš 2018. gada viņa pārraudzībā bija arī enerģijas ražošanas plānošana, HES un TEC tehniskā vadība, kā arī ražošanas projekti.

Bariss aktīvi piedalījies Latvijas elektroenerģijas tirgus liberalizācijas procesā kopš 2005. gada, iedibinot klientu apkalpošanas un norēķinu sistēmu biznesa klientiem un mājsaimniecību segmentā, kas ļāvis Latvijas elektroenerģijas patērētājiem bez būtiskiem šķēršļiem no vēsturiskā monopolsituācijā funkcionējošas nozares nonākt brīva tirgus attiecību biznesa modelī.

""Latvenergo" padomes vārdā izsaku pateicību Uldim Barisam par ieguldījumu koncerna attīstībā, jo īpaši elektroenerģijas tirgus liberalizācijas procesā un "Latvenergo" darbības izvēršanā mazumtirdzniecības jomā ārpus Latvijas robežām.

Uzskatu, ka Uldis būs liels ieguvums gāzes pārvades sistēmas organizācijai un ceru, ka sekmīgi sadarbosimies arī turpmāk,"

teica "Latvenergo" padomes priekšsēdētājs Ivars Golsts.

Bariss Rīgas Tehniskajā universitātē 2017. gadā ieguvis inženierzinātņu doktora grādu vides zinātnē, 2008. gadā Rīgas Ekonomikas augstskolā – profesionālā maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā, 2004. gadā – Latvijas Universitātē maģistra grādu ekonomikā.

Pirms darba "Latvenergo" Bariss bija SIA "Lattelekom" Finanšu plānošanas un kontroles nodaļas vadītājs, kā arī vadības grāmatvedības sektora vadītājs.

Jauns "Latvenergo" valdes loceklis tiks izvēlēts konkursa kārtībā.

KONTEKSTS:

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora "Conexus" valdes priekšsēdētāja amats ir brīvs kopš šā gada jūnija beigām, kad to atstāja Zane Kotāne. Viņa lēmumu pamest "Conexus" vadību skaidroja ar vēlmi pieņemt jaunus profesionālos izaicinājumus. Jūlija sākumā Kotāne kļuva par zāļu ražotājas AS "Olainfarm" valdes locekli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt