Banku uzraugs aizliedz Igaunijas «Versobank» sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu aizliegt Igaunijas komercbankai "Versobank" sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā - piesaistīt jaunus klientus Latvijas teritorijā, kā arī bankai ir jāizbeidz līgumattiecības ar jau esošajiem klientiem, informē FKTK.

FKTK skaidro, ka lēmums noteikt aizliegumu sniegt jebkādus finanšu pakalpojumus Latvijā ir pieņemts, jo "Versobank" ir ilgstoši pārkāpusi Kredītiestāžu likumā noteikto kārtību, kas nosaka, kā citā dalībvalstī reģistrēta kredītiestāde var uzsākt pārrobežu pakalpojumu sniegšanu Latvijā ar filiāles starpniecību.

"Versobank" ilgstoši ir sniegusi finanšu pakalpojumus Latvijā ar fizisku klātbūtni, ko apliecina virkne faktu.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likumu, ja FKTK konstatē, ka citā dalībvalstī reģistrēta kredītiestāde, neatverot filiāli, veic darbības, kuras ir pretrunā ar Latvijas likumiem, tā nekavējoties pieprasa šai kredītiestādei izbeigt šādas darbības. Ja kredītiestāde nepārtrauc darbības, kuras ir pretrunā ar Latvijas likumiem, FKTK informē attiecīgās dalībvalsts uzraudzības institūciju, kuras pienākums ir rīkoties tā, lai pārkāpumi tiktu novērsti.

FKTK padome ir pieņēmusi lēmumu aizliegt "Versobank" sniegt jebkādus finanšu pakalpojumus Latvijā, lai nodrošinātu finanšu un kapitāla tirgus attīstību un stabilitāti, kā arī veicinātu ieguldītāju un noguldītāju, kuri izmanto finanšu pakalpojumus, interešu aizsardzību.

FKTK ieskatā, "Versobank" darbība apdraud Latvijas kredītiestāžu sektora drošību un reputāciju klientu intereses.

FKTK norāda, ka "Versobank" Latvijā līdz šim bija tiesīga sniegt vienīgi finanšu pakalpojumus bez fiziskas klātbūtnes saskaņā ar pakalpojumu sniegšanas brīvības principu. "Versobank" ir Igaunijā licencēta kredītiestāde un tās uzraudzību veic Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde.

Savukārt Igaunijas Finanšu uzraudzības iestāde (Finansinspektsioon) trešdien, 7.septembrī, paziņoja, ka "Versobank" iepriekš tai apliecinājusi, ka nesniedz neatļautus pakalpojumus Latvijā, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Igaunijas Finanšu uzraudzības iestāde arī norāda, ka sadarbojusies ar Latvijas kolēģiem izmeklēšanā par "Versobank" aktivitātēm Latvijā, kā arī turpina "Versobank" darbības Igaunijā uzraudzīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti