Baltkrievija iepirkusi naftu no Irānas; to varētu transportēt caur Ventspili

Baltkrievija iegādājusies 80 tūkstošus tonnu naftas no Irānās Nacionālās naftas kompānijas (Nacional Iranian Oil Comapany, NIOC)  kā altenatīvu Krievijas naftai, kuras eksportu šogad samazināts par četriem miljoniem tonnu. No Irānas nafta tiks transportēta uz Poliju, bet Baltkrievijā nonāks vai nu caur ostu Odesā, vai arī caur Ventspili, informē “Reuters”.

Darījumu noslēdzis uzņēmums “Bel Oil”. Iepirktā nafta tiks nogādāta “Bel Oil” filiālē Polijā, tas secināts no datiem NIOC izkraušanas grafikos. Vēl nav paredzams, kad nafta nokļūs Polijā, bet paredzēts, ka kuģis ar kravu ostu Persijas līcī atstās 20. februārī.

Jau pērn Baltkrievija importēja 560 tūkstošus tonnas naftas no Azerbaidžānas, bet šī piegāde pārtraukta šī gada janvārī. Šī krava transportēta caur Odesu.

Alternatīvas Baltkrievja sākusi meklēt pēc naftas un gāzes konflikta uzsākšanās starp Maskavu un Minsku saistībā ar nenoregulēto strīdu par Minskas parādu par gāzi. 

Strīds sākās 2016.gada sākumā, kad abas puses nespēja vienoties par Krievijas gāzes tarifu samazināšanu. Kopš 2016.gada janvāra Baltkrievija vienpusēji sāka maksāt mazāk,  un rezultātā līdz gada beigām Maskava paziņoja, ka parāds sasniedz 245 miljonus ASV dolāru.  

Krievijas laikraksts “Kommersant” vēstīja, ka šogad pirmajā ceturksnī Krievija tādēļ plāno samazināt naftas piegādes Baltkrievijai par 12% - no 4,5 miljoniem tonnu līdz 4 miljoniem tonnu, vēsta RBK.

Februāra sākumā Lukašenko paziņoja, ka Minska vērsīsies pret Krieviju tiesā par naftas piegādes apjomu samazinājumu. Viņš klāstīja, ka bija panākta vienošanās par 24 miljonu tonnu piegādi ik gadu, bet apjoms samazināts līdz 18 miljoniem tonnu, “un saka, ka vispār piegādās tikai 12 miljonus”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti