Sadaļas Sadaļas

Attīstības finanšu institūcijā 40% piederēs FM; pa 30% - ZM un EM

Valdība otrdien vienojusies par apvienotas Attīstības finanšu institūcijas (AFI) izveidi, kurā 40% piederēs Finanšu ministrijai un pa 30% Ekonomikas ministrijai un Zemkopības ministrijai.

AFI līdz šī gada 15.augustam nodos  SIA ”Latvijas Garantiju aģentūra” (LGA), VAS “Lauku attīstības fonds” (LAF) un VAS “Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum” (Altum) kapitāla daļas un akcijas, informēja Finanšu ministrija.

“AFI ir nozīmīgs instruments tautsaimniecības attīstības veicināšanai, kas dos Latvijai iespēju izveidot savu, valsts mēroga attīstības finanšu institūciju ar būtisku resursu apjomu, kā arī specifisku profesionālo pieredzi. Turklāt tas ļaus arī ietaupīt finansējumu, kas pašreiz tiek tērēts finanšu instrumentu atbalsta administrēšanai trīs atsevišķās institūcijās,” skaidro finanšu ministrs Andris Vilks.

Pēc kapitāla daļu nodošanas izveidos apvienotu AFI, lai koncentrētu ierobežotos valsts resursus finanšu instrumentu valsts atbalsta un attīstības programmu īstenošanai vienā atbalsta sniedzējā institūcijā. Saskaņā ar izstrādāto institūciju apvienošanas plānu LGA, LAF un „Altum” tiks pievienots AFI.

AFI atbalstu plānots sniegt uzņēmējdarbības veicināšanai (biznesa uzsākšana,  konkurētspējas uzlabošana, inovāciju, tehnoloģiju ieviešana), pašnodarbinātības veicināšanai, lauksaimniecības atbalstam, reģionālai attīstībai un lauku teritoriju attīstībai, kā arī energoefektivitātes paaugstināšanai un citu jautājumu risināšanai.

Tāpat jau līdz šī gada beigām AFI jāuzsāk jaunā Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda 2014.-2020.gadam finanšu instrumentu valsts atbalsta un attīstības programmu īstenošana. Būtisks attīstības finanšu institūcijas darbības mērķis ir saistīts ar jaunu valsts atbalsta un attīstības finanšu instrumentu programmu izstrādi.

AFI tieši nekonkurēs ar komercbankām, bet darbosies jomās, kurās ar tirgus mehānismiem vien nevar nodrošināt valsts noteikto mērķu sasniegšanu tautsaimniecības attīstībā, piemēram, ja finansēšana ir saistīta ar tāda finanšu institūcijas atbalsta sniegšanu komersantiem, kas netiek piedāvāts komercbanku sektorā. Tādējādi AFI nodrošinās nevis plaša spektra finanšu pakalpojumus, bet darbosies specifiski fokusētā virzienā, labojot tirgus nepilnības, kuras nevar atrisināt privātā sektora finanšu institūcijas.

AFI ir institūcija, kura sniegs atbalstu finanšu instrumentu veidā (garantijas, aizdevumi, riska kapitāls) dažādām atbalsta saņēmēju grupām - komersantiem, kā arī komersantiem lauksaimniecības jomā, daudzdzīvokļu māju īpašnieku kooperatīvajām sabiedrībām, ģimenēm ar bērniem, lai atvieglotu nosacījumus mājokļa iegādei vai būvniecībai. Valsts atbalsta programmas tiek īstenotas no publiskajiem resursiem (valsts, ES finansējums, starptautisku institūciju u.c. piesaistīts finansējums).
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt