VIDEO: Ekspertu saruna «Kā panākt noturīgu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi?»

Latvijas Banka trešdien, 13. martā, plkst.14.30–16.30 rīko ekspertu sarunu "Kā panākt noturīgu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi?".

Diskusijas laikā tiks iztirzāta virkne jautājumu: kādi faktori nosaka Latvijas ekonomisko atpalicību? Kādas ir iespējas novērst šķēršļus attīstībai? Kurās jomās nepieciešamas pārmaiņas? Kas jādara, lai izdotos būtiski paātrināt ekonomisko izaugsmi un straujāk konverģēt uz Eiropas Savienības pārtikušo valstu ienākumu līmeni, to darot ilgtspējīgi un sabalansēti?

Ekspertu sarunu moderēs žurnāliste Alina Lastovska. Sarunu ievadīs Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste ar prezentāciju par to, kādi faktori ierobežo Latvijas izaugsmi un kādas ir iespējas kāpināt mūsu valsts tautsaimniecības potenciālu.

Ekspertu sarunā piedalīsies:

  • Liene Briede, Rīgas Tehniskās universitātes inovāciju prorektore;
  • Zlata Elksniņa-Zaščirinska, Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja, auditorkompānijas "PricewaterhouseCoopers" vadošā partnere Latvijā;
  • Ingmārs Pūķis, LMT viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos, valdes loceklis;
  • Ilze Zvīdriņa, Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece;
  • Uldis Rutkaste, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs.

Latvijas Bankā norādīja, ka ekonomiskā izaugsme ir tēma, kas nonākusi gan politiķu, gan ekonomistu, gan visas sabiedrības uzmanības centrā. Tai bija veltīta Latvijas Bankas 2023. gada rudens tautsaimniecības konference, jo arī globāli izaugsmes temps pēcpandēmijas pasaulē samazinās – gan ģeopolitisku, gan citu faktoru ietekmē.

"Situācija nebūt nav lieliska arī Latvijā, un mēs ne tikai strauji nevirzāmies uz Eiropas Savienības (ES) vidējo turības līmeni, bet arvien vairāk atpaliekam pat no kaimiņiem – Lietuvas un Igaunijas," norādīja Latvijas Bankā.

Ekonomiskās izaugsmes process ir nevis viens ātrs lēciens, bet mazi solīši katru dienu, nedēļu, mēnesi un daudzus gadus. Katrs ikdienas solis ir nepamanāms, taču, akumulējoties ilgā laikā, tieši tā rodas vai mazinās ienākumu līmeņa plaisas starp valstīm, atzīmēja centrālajā bankā.

Kopumā ienākumu līmeni tautsaimniecībā nosaka triju faktoru mijiedarbība – cik veiksmīgi izmantojam darbaspēka resursu, cik daudz investējam attīstībā un cik gudri spējam izmantot mums pieejamo darbaspēku un kapitālu. Katrā no jomām jāpieliek plecs, lai sekmētu stabilu tautsaimniecības izaugsmi, vairojot valsts un tās iedzīvotāju rocību, pauda Latvijas Bankā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti