Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Makrona partijai sliktas pozīcijas pirms parlamenta vēlēšanām

Zviedrija velta lielāku uzmanību Gotlandes aizsardzībai

Zviedrija velta lielāku uzmanību Gotlandes aizsardzībai 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Laikā, kad turpinās Krievijas agresija Ukrainā, Zviedrija iesniegusi pieteikumu dalībai NATO un nopietni gatavojas aizsargāt arī Gotlandi. Šonedēļ mācību „Baltops” ietvaros visam Baltijas reģionam stratēģiski nozīmīgajā salā izcēlās sabiedroto valstu desants. 

„Es jūtos patiešām gatavs. Es domāju, ka mēs esam veikuši lielu sagatavošanos, un mēs aizstāvēsim Gotlandi. Tas ir patiešām grūts uzdevums ieņemt aizsargātu salu,” norādīja Gotlandes pulka komandieris Magnuss Frikvals.

Gotlandē, kurā ir apmēram 58 000 iedzīvotāju, jau 1886. gadā tika dislocēts kājnieku pulks. Garnizonu likvidēja 2005. gadā, bet Krievijas agresīvās politikas dēļ armijas klātbūtni atjaunoja pirms četriem gadiem. 

Patlaban salā dislocēti 400 karavīri, un turpinās aktīvas diskusijas par tās stratēģisko nozīmi. Gadījumā, ja Zviedrija iestāsies NATO, no salas kontroles lielā mērā būs atkarīga arī Baltijas valstu, tai skaitā Latvijas, militārā apgāde. To saprot arī NATO sabiedrotie, tāpēc šonedēļ Gotlandē notika būtisks mācību „Baltops” posms. 

ASV armijas pārstāvis, kontradmirālis Džons Menoni, sarunā ar medijiem norādīja, ka ir ļoti svarīga spēja sadarboties ar Zviedriju, Somiju un citām reģiona valstīm, neatkarīgi no apdraudējuma veida. Savukārt Zviedrijai mācības ir zīmīgas arī tāpēc, ka valstī atzīmē flotes dibināšanas 500. gadadienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti