Ziņojums: Rīga kļuvusi par daudzveidīgu Krievijas organizētās noziedzības centru

Rīgu kā centru izmanto Krievijas organizētās noziedzības grupas, kas bieži darbojas ar Kremļa atbalstu, teikts pētnieka Marka Galeoti pētījumā “Crimintern: Kā Kremlis izmanto Krievijas organizētās noziedzības saites Eiropā” [“Crimintern: How The Kremlin Uses Russia’s Criminal Networks In Europe”], raksta eng.lsm.lv

Eiropas Padomes publicētajā ziņojumā teikts, ka “ir arvien lielāki pierādījumi par saitēm starp organizēto noziedzību un Kremļa valsts drošības aparātu”. Tajā arī norādīts, ka Kremlis organizētās noziedzības grupas izmanto kā politiskās ietekmes un izlūkošanas instrumentu. Turklāt šī iezīme kļūs par arvien lielāku problēmu, jo izaicina Rietumu vienotību. “Ir izšķiroši nepieciešams, lai Eiropas valstis un Eiropas Savienība draudiem kā viens vesels atbildētu asāk un efektīvāk,” norādīts pētījumā.

Rīga Krievijas organizētās noziedzības vidē pastāv kā kontrabandas un naudas atmazgāšanas centrs. Turklāt Krievijas noziedzīgā pasaule to tautiešu vidū, kas ir pārcēlušies uz dzīvi Rīgā, ir iefiltrējuši savus pārstāvjus.

“No Spānijas [..] līdz Kiprai vai krievvalodīgajai populācijai Rīgā noteikti Krievijas, Gruzijas vai citu valstu pavalstnieki rada nepieciešamo vidi šāda veida kriminālajām aktivitātēm,” sacīts ziņojumā.

Kontrabandā Krievijas organizētā noziedzība izmanto jūras ceļu savienojumus starp Sanktpēterburgu un Ziemeļvalstu, un Baltijas, jo sevišķi Stokholmas un Rīgas ostas.

Galeoti norāda, ka Latvija un Kipra jau ir ieguvušas reputāciju kā valstis, kur Krievijas organizētā noziedzība var legalizēt nelegāli iegūtus līdzekļus.

Pētījumā gan arī uzteiktas Latvijas valsts iestāžu komunikācija ar krievvalodīgo sabiedrību.

Ar pilnu ziņojuma tekstu var iepazīties šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti