Ziemeļkoreja neveiksmīgi palaiž ballistisko raķeti no zemūdenes

Ziemeļkorejas karaflotes izmēģinājums, palaižot ballistisko raķeti no zemūdenes, beidzās neveiksmīgi lidojuma sākuma fāzē, par Dienvidkorejas militārpersonu teikto sestdien informēja raidsabiedrība BBC. Izmēģinājums agrā 9.jūlija rītā pēc Latvijas laika notika uz austrumiem no Korejas pussalas.

Raķetes palaišana no zemūdenes bija normāla, bet tiek uzskatīts, ka sākotnējā lidojuma fāzē sekoja neveiksme, pavēstīja Dienvidkorejas militārpersonas. Dienvidkoreja pauda Ziemeļkorejas veikto izmēģinājumu stingri nosodījumu. 

Pirms nepilniem trim mēnešiem Ziemeļkoreja, kas attīsta savu militāro kodolprogrammu, veica vēl vienu neveiksmīgu raķetes palaišanu no zemūdenes.

ASV un Dienvidkoreja piektdien vienojās izvērst pretraķešu aizsardzības sistēmu, kas pasargātu no Ziemeļkorejas radītā apdraudējuma. Pagaidām nav zināms, kur tiks izvietota pretraķešu aizsardzības sistēma un kam būs komandējošā loma tās darbībā.

ANO ir aizliegusi Ziemeļkorejai jebkādu ballistisko raķešu lietošanu.

Janvārī Ziemeļkoreja veica ceturto kodolizmēģinājumu, paziņojot, ka pirmoreiz ir uzspridzinājusi ūdeņraža bumbu. Neilgi pēc tam Ziemeļkoreja palaida satelītu, ko ārvalstu eksperti uzskata par vēl vienu soli tālas darbības raķešu attīstībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti