"WikiLeaks": Snoudens var būt spiests palikt Krievijā pastāvīgi

Interneta vietne "WikiLeaks" otrdien paziņoja, ka Edvards Snoudens, kurš kļuvis pazīstams kā ziņu noplūdinātājs par ASV izlūkdienestu darbību interneta un telefonsarunu izspiegošanā, var būt spiests pastāvīgi palikt Krievijā, jo ASV iebaidot potenciālās starpniekvalstis, uz kurām varētu doties Snoudens.

Savienoto Valstu rīcība, "anulējot Snoudena pasi un iebaidot potenciālās starpniekvalstis, var likt Snoudenam pastāvīgi palikt Krievijā," teikts ierakstā "WikiLeaks" kontā mikroblogošanas vietnē "Twitter", neminot, kuras ir šīs valstis.

Jau ziņots, ka svētdien Snoudens kā tranzītpasažieris ar Krievijas nacionālās aviokompānijas "Aeroflot" reisu ieradās no Honkongas Maskavas Šeremetjevas lidostā un jau Honkongā bija reģistrējies "Aeroflot" pirmdienas reisam uz Kubu. Tomēr Snoudens uz Havanu neizlidoja un joprojām atrodas lidostas tranzītzonā.

Snoudens ir lūdzis politisko patvērumu Ekvadorā, un domājams, ka viņa ceļojuma galamērķis ir šī valsts. Ekvadoras ārlietu ministrs Rikardo Patinjo svētdien paziņoja, ka Ekvadora šo lūgumu izskatīs, ņemot vērā tādus faktorus kā "vārda brīvība un pilsoņu brīvība visā pasaulē". Ekvadoras vēstniecībā Londonā jau ir guvis patvērumu interneta vietnes "WikiLeaks" dibinātājs Džūljens Esanžs, kuru saistībā ar seksuāla rakstura noziegumiem pieprasa izdot Zviedrija. "WikiLeaks" svētdien paziņoja, ka ir palīdzējusi Snoudenam saistībā ar Honkongas atstāšanu un patvēruma lūgšanu.

ASV Tieslietu ministrija piektdien izvirzīja Snoudenam kriminālapsūdzības, tostarp par spiegošanu un valdības īpašuma zādzību.

16.jūnijā Savienotās Valstis anulēja Snoudena pasi. Snoudens ceļo ar Ekvadoras izsniegtu bēgļa dokumentu.

Kriminālapsūdzības 30 gadus vecajam Snoudenam ir izvirzītas federālā tiesā ASV Virdžīnijas štatā, kur ir bāzējies viņa bijušais darba devējs - privāta konsultāciju firma "Booz Allen Hamilton", kas sniedza pakalpojumus ASV Centrālajai izlūkošanas pārvaldei (CIP). Ir izdots arī orderis viņa aizturēšanai.

Snoudens 20.maijā no ASV aizlidoja uz Honkongu. Atrodoties tur, viņš noplūdināja ASV un Lielbritānijas presē ziņas par slepenām programmām, ar kurām ASV izlūkdienesti piekļuvuši lielo interneta kompāniju serveriem un telefonsarunu datiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti