Vācijā par uzbrukumu pie Halles sinagogas – mūža ieslodzījums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vācijas tiesa piespriedusi mūža ieslodzījumu 28 gadus vecajam Štefanam Balietam, kurš pēc neveiksmīga mēģinājuma iekļūt sinagogā pagājušajā gadā Hallē nogalināja divus cilvēkus.

Tiesa arī nolēma, ka pēc 15 gadu ilga cietumsoda izciešanas Balietam tiks piemērota preventīvā brīvības atņemšana. Šis ir maksimālais iespējamais sods Vācijā, un tiesas lēmums nav pārsūdzams.  

Kā uzskatīja izmeklētāji, iespējamais iebrukums Halles sinagogā varēja kļūt par asiņaināko antisemītisko uzbrukumu Vācijā kopš Otrā pasaules kara, taču Štefana Balieta asiņainā plāna realizēšanu iztraucēja cieši aizbultētās dievnama durvis.

Šī lieta pamatīgi satricināja Vācijas sabiedrību un lika aktualizēt jautājumu par galēji labējā ekstrēmisma uzplaukumu Vācijā.

Pats Baliets tiesas procesa laikā bija atzinis, ka plānotais uzbrukums sinagogai nav bijusi kļūda, jo ebreji ir viņa ienaidnieki. Arī viņš bija plānojis pārraidīt uzbrukumu internetā, iedvesmojoties no galēji labējā uzbrucēja Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā.

Mūža ieslodzījuma piespriešanu atzinīgi novērtējis Vācijas centrālās ebreju padomes vadītājs Jozefs Šusters, norādot, ka spriedums tikai apstiprina – vardarbīgs naids pret ebrejiem Vācijā netiks tolerēts.

KONTEKSTS:

Pērn oktobra sākumā Vācijā, Hallē, galēji labēja ekstrēmista apšaudē nogalināti divi cilvēki. Nespēdams uzlauzt sinagogas durvis, uzbrucējs pie tās nošāva kādu sievieti, bet vēlāk atklāja uguni uz kebabu ēstuvi, nogalinot vīrieti. Vairāk nekā pusstundu šis uzbrukums tika straumēts tiešraidē internetā.

Tiek uzskatīts, ka vīrietis gatavoja masu slaktiņu – viņam automašīnā līdzi bija aptuveni četri kilogrami sprāgstvielu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti