Ungārija domā par armijas iesaistīšanu migrantu krīzes risināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ungārijas valdība apsver iespējas izmanto armiju, lai aizsargātu valsts dienvidu robežu un tiktu galā ar migrantu krīzi. Otrdien valstī ieradušies vairāk nekā 2500 cilvēki, kas ir vienas dienas rekords. Eiropas Komisija paziņojusi, ka ir gatava sniegt Ungārijai ārkārtas palīdzību. Par karavīru nosūtīšanu uz robežu paziņojusi arī Bulgārija.  

Ungārijas valdība un Nacionālās drošības kabinets apsprieduši, kā varētu izmantot armiju, lai nodrošinātu valsts dienvidu robežu, caur kuru arvien lielāks skaits migrantu cenšas iekļūt Eiropas Savienībā. Par to trešdien paziņoja valdības pārstāvis Zoltans Kovāčs, vēsta aģentūra „Reuters”.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka jebkādam lēmumam par armijas izmantošanu ir jābūt balstītam uz Ungārijas parlamenta lēmumu, kas par šo jautājumu diskutēs nākamnedēļ.

Ungārijas valdība iepriekš norādīja, ka tikai pirmdien vien valstī caur tās dienvidu robežu iekļuvuši gandrīz 2100 cilvēki - tas bija līdz šim lielākais cilvēku skaits vienas dienas laikā. Rekords tiks pārspēts jau dienu vēlāk - otrdien Ungārijā ieradās vairāk nekā 2500 cilvēku, paziņoja policija.

Cilvēku straumes turpina plūst, neskatoties uz pretrunīgi vērtētā četrus metrus augstā dzeloņdrāšu žoga būvi uz robežas, ko paredzēts pabeigt tuvākajās dienās.

Vairums migrantu un bēgļu Ungārijā ierodas no Grieķijas, šķērsojot Maķedoniju un Serbiju. Saskaņā ar ANO bēgļu aģentūras datiem  no tūkstošiem migrantu, kas šī gada pirmajā pusē ieradušies Grieķijā, 84% ir no Sīrijas, Afganistānas un Irākas - valstīm, kurās plosās bruņoti konflikti. Ungārijā cenšas iekļūt ne tikai sīrieši, bet arī migranti no Eiropas Savienības kaimiņvalstīm Kosovas, Serbijas un Bosnijas.

Brisele otrdien atzina, ka Ungārijas situācija kļūst arvien sarežģītāka. Eiropas Komisija norādīja, ka varētu apsvērt papildu naudas došanu Budapeštai, lai tai palīdzētu tikt galā ar migrantu krīzi. Tāpat Eiropas Savienība ir gatava Ungārijā izveidot tā dēvēto „hotspot” jeb „karstā punkta” centru, paziņoja Eiropas Komisijas pārstāve Nataša Betrauda.

Šos centrus vada Eiropas Savienības aģentūras, lai palīdzētu ātri identificēt un reģistrēt ieceļojušos migrantus. Šobrīd izveidoti divi šādi centri - Itālijā un Grieķijā. No Ungārijas attiecīgs lūgums vēl nav saņemts, bet Eiropas Savienības aģentūras var tikt nosūtītas diezgan ātri, norādīja Bertauda.

„Mēs redzam - migrantu skaits, kas ierodas Ungārijā no Balkāniem, kļūs arvien lielāks un lielāks. Tādēļ ir iespējams, ka Ungārija kļūst par tā dēvēto „priekšējās līnijas dalībvalsti,” proti, valsti, kuru šī problēma skar visvairāk, un tādēļ tā varēs iegūt mūsu palīdzību,” sacīja Bertauda.

Ungārijas paziņojums par armijas iespējamu izmantošu seko dienu pēc Bulgārijas lēmuma uz četriem saviem robežposteņiem uz robežas ar Maķedoniju nosūtīt 25 karavīrus un vieglus bruņotus automobiļus. Līdz šīm Bulgārija galveno uzmanību bija pievērsusi robežai ar Turciju, turp nosūtot vairāk nekā 1000 policistu, kā arī paplašinot 30 kilometrus garo barjeru. Tomēr imigrantu pieplūdums Maķedonijā no Grieķijas licis Bulgārijai pievērsties šai robežai.

Migranti Ungārijā naktī uz trešdienu atpūšas pēc gara ceļa un iekļūšanas valstī :

 

Migranti šķērso Ungārijas robežu (VIDEO - AP): 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti