Rīta Panorāma

Pianiste Linda Leine dubultalbums "Georgs Pelēcis. Seasons"

Rīta Panorāma

Parīzē streikos sabiedriskā transporta darbinieki

Ukrainā turpinās sīvas kaujas visos frontes sektoros

Ukrainā turpinās sīvas kaujas visos frontes sektoros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Ukrainā turpinās sīva cīņa ar Krievijas iebrucējiem visos frontes sektoros. Prezidents Volodimirs Zelenskis īpaši pieminēja kaujas Doneckas apgabalā. 

Zelenskis ikvakara uzrunā uzsvēra, ka kauju intensitāte patlaban nav mazāka kā rudens sākumā. Informatīvajā telpā esot vērojams ziņu apjoma samazinājums no frontes, taču tas nenozīmē, ka kauju intensitāte mazinājusies.

Ukrainas austrumos, Bahmutas un Avdijivkas virzienos Krievijas armija katru dienu turpina zaudēt apmēram 100 karavīru. Donbass joprojām ir galvenais Krievijas uzbrukuma epicentrs. Pēdējās diennakts laikā Ukrainas karavīri dienvidos iznīcinājuši 55 Krievijas iebrucējus un arī divas Krievijas armijas munīcijas noliktavas. Tikmēr Krievija ar armijas aviāciju četras reizes uzbrukusi Ukrainas bruņoto spēku pozīcijām. Bet Ukrainas bruņotie spēki veica 11 triecienus pretgaisa aizsardzības sistēmām un iebrucēju spēku un aprīkojuma koncentrācijas zonām. Turpinoties Krievijas armijas apšaudēm, Krievijas karaspēks veica trīs raķešu un 10 aviācijas triecienus četros Ukrainas reģionos. Cietušas Harkivas, Doneckas, Zaporižjes un Hersonas apgabalu apdzīvotās vietas.

Kā norāda Ukrainas armija, Baltkrievija turpina atbalstīt Krievijas bruņoto agresiju pret Ukrainu, nodrošinot to ar infrastruktūru, teritoriju un gaisa telpu. Krievijas un Baltkrievijas karaspēka grupas formēšana Baltkrievijas teritorijā turpinās. Krievija arī turpina izmantot bezpilota lidaparātus no Baltkrievijas teritorijas.

Zelenskis uzsvēra, ka īpaši sarežģīta situācija ir Doneckas apgabalā. Krievijas agresori turpina mēģinājumus sasniegt tā administratīvo robežu un cieš smagus zaudējumus. Ukrainas karavīri tur okupantiem neatdod ne centimetru zemes.

Liela uzmanība patlaban pievērsta Ukrainas uzbrukumam Hersonas apgabalā. Zelenskis informēja, ka tiek rūpīgi un pārdomāti stiprinātas pozīcijas, kā arī iznīcinātas Krievijas armijas loģistikas iespējas un potenciāls. “Mēs skaidri saprotam, ko ienaidnieks plāno, tāpēc rīkojamies atbilstoši,” uzsvēra prezidents. 

Ukrainas policija kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma ir uzsākusi vairāk nekā 42 tūkstošus krimināllietu par kara noziegumiem, kurus izdarījuši krievu okupanti Ukrainas teritorijā. Ukrainas policija arī identificējusi apmēram 168 tūkstošus okupantu. Izmeklētāji fiksē kara noziegumus trijos virzienos - tie ir noziegumi, kas izdarīti pagaidām okupētajā teritorijā, mierīgo iedzīvotāju un infrastruktūras apšaudes, kā arī no okupācijas atbrīvotajās teritorijās fiksētie noziegumi. Pašlaik turpinās izmeklēšanas darbības deokupētajās Kijivas un Harkivas apgabalu teritorijās, kā arī Hersonas un Mikolajivas apgabalu daļās.

Ukrainas Ministru kabinets otrdien pieņēmis svarīgu lēmumu, kas palīdzēs ukraiņiem pārdzīvot ziemas periodu. No pievienotā vērtības nodokļa un ievedmuitas tiks atbrīvotas tās importētās preces, kas nepieciešamas apkures sezonā. Ukrainas prezidents Zelenskis norādīja, ka tam būtu jāvienkāršo un jāsamazina ģeneratoru, akumulatoru, transformatoru un citu līdzīgu iekārtu piegādes Ukrainai energoapgādei un siltumapgādei. Pēc Zelenska domām, svarīgi ir arī uzkrāt pietiekamu daudzumu gāzes un ogļu, lai nodrošinātu iedzīvotājus. Zelenskis minēja, ka turpinās darbs pie normālas dzīves atjaunošanas no krievu okupantiem atbrīvotajās apdzīvotajās vietās, tostarp veicot remontdarbus visos tajos energoobjektos, kurus skāruši nesenie uzbrukumi.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. Ukrainas spēkiem izdevies pietuvoties Hersonas pilsētai, ko nolēmušas pamest okupantu varasiestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti