Ukrainā frontes reģionos plāno iecelt jaunus vadītājus ar militāru pieredzi

Ukrainā vairākos reģionos, kas robežojas ar Krieviju vai kur atrodas fronte, iecels vadītājus ar militāru pieredzi, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Viss liecina, ka Ukraina gatavojas jauniem plaša mēroga Krievijas karaspēka uzbrukumiem, par ko runā jau vairākas dienas.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdienas, 6. februāra, vakarā paziņoja, ka vairākos reģionos, kas robežojas ar Krieviju, un reģionos, kur atrodas fronte, tuvākajā laikā iecels vadītājus ar militāru pieredzi.

Prezidents nenosauca reģionus, kuros varētu notikt vadības maiņa, taču ir izskanējusi informācija, ka tiek izvērtēti kandidāti uz Kijivas, Hersonas, Sumu, Zaporižjas un Dņipropetrovskas apgabala kara administrāciju vadītāju amatiem.

Zelenskis arī paziņoja, ka Ukrainas bruņotie spēki turpina veidot tā saucamās "uzbrukuma gvardes" jeb īpašas apakšvienības, kuru uzdevums būs atbrīvot Krievijas spēku okupētās teritorijas.

Arī ASV domnīcas Kara izpētes institūts analītiķi raksta, ka Krievijas karaspēks gatavojas jaunām ofensīvas operācijām, lai līdz kara gadadienai – 24. februārim – mēģinātu gūt kādus panākumus frontē. Visticamāk, galvenais iebrucēju mērķis būs pilnībā ieņemt Doneckas un Luhanskas apgabalus.

Sagaidāms, ka Ukrainas prezidents šonedēļ ieradīsies Briselē, lai piedalītos ceturtdien un piektdien, 9. un 10. februārī, notiekošajā Eiropas Savienības dalībvalstu vadītāju sanāksmē. To paziņoja Eiropas Savienības Padomes prezidenta Šarla Mišela pārstāvji.

KONTEKSTS:

Lai arī diskusijas par nākamo Krievijas masveida uzbrukumu cirkulē jau vairākas nedēļas, pēdējo dienu laikā satraukums Ukrainas politiskajās un militārajās aprindās ir jūtams aizvien vairāk. Kā uzskata Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde, trieciens varētu notikt trijos virzienos – prioritārie būs Doneckas apgabals un Luhanskas apgabals, iespējams, arī Zaporižjas apgabals. Savukārt daļēji pamestajā Hersonas apgabalā un Krimā Krievijas iebrucēji gatavojas savu pozīciju aizsargāšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti