Dienas ziņas

Azerbaidžānas armija ieiet Kalnu Karabahas rajonos

Dienas ziņas

D. Tramps amnestē bijušo nacionālās drošības padomnieku

Turcijā simtiem cilvēku piespriež mūža ieslodzījumu

Turcijā 337 cilvēkiem piespriests mūža ieslodzījums saistībā ar 2016. gada apvērsumu

Turcijas tiesa ceturtdien piespriedusi mūža ieslodzījumu 337 bijušajiem pilotiem un citiem apsūdzētajiem par līdzdalību apvērsuma mēģinājumā 2016. gadā.

Viņi notiesāti apsūdzībās par slepkavību, mēģinājumu gāzt konstitucionālo kārtību un noslepkavot prezidentu, no tiesas zāles ziņoja aģentūras AFP žurnālists.

60 apsūdzētajiem tika piespriesti cietumsodi un 75 apsūdzētie tika attaisnoti, atsaucoties uz tiesas dokumentiem, ziņoja AFP.

Šī ir viena no lielākajām prāvām, kas saistīta ar 2016. gada jūlijā notikušo apvērsuma mēģinājumu.

Uz apsūdzēto sola tajā sēdušies gandrīz 500 cilvēki, no kuriem 365 ir aizturēti.

2016. gada 15. jūlijā grupa virsnieku mēģināja gāzt prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu. Neveiksmīgā puča laikā gāja bojā aptuveni 250 cilvēki, bet vairāk nekā 2000 guva ievainojumus. Erdogana režīms apvērsuma mēģinājumā vaino Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) dzīvojošo islāma sludinātāju Fetullu Gilenu, kurš šīs apsūdzības noraida.

Bijušajam Turcijas Gaisa spēku komandierim Akinam Eztirkam un citiem karavīriem no Akinči bāzes izvirzītas apsūdzības apvērsuma vadīšanā un uzbrukumos valdības ēkām, tostarp parlamentam, un Erdogana slepkavības mēģinājumā.

Četriem apvērsuma līderiem tiesa piesprieda 79 mūža ieslodzījumus bez tiesībām uz priekšlaicīgu atbrīvošanu un stingrākiem ieslodzījuma noteikumiem, ziņo aģentūra "Anadolu".

Mūža ieslodzījumi bez tiesībām uz priekšlaicīgu atbrīvošanu piespriesti arī vairākiem iznīcinātāju F-16 pilotiem un uzņēmējam Kemalam Batmazam.

Gilens bija viens no sešiem apsūdzētajiem, kas tika tiesāti aizmuguriski. Viņu lietas tika nošķirtas no pārējo apsūdzēto lietām šajā prāvā, ziņoja mediji.

Turcijas varasiestādes kopš apvērsuma mēģinājuma ir aizturējušas aptuveni 292 000 cilvēku par saistību ar Gilenu. Gandrīz 100 000 no viņiem ir apcietināti līdz tiesai, atsaucoties uz iekšlietu ministru, ziņoja "Anadolu".

Pēc apvērsuma aptuveni 150 000 cilvēku tika atlaisti vai uz laiku atstādināti no amatiem policijā, tiesu sistēmā un civildienestā. Aptuveni 20 000 cilvēku tika izslēgti no armijas.

Tiesas kopš apvērsuma piespriedušas vairāk nekā 2500 mūža ieslodzījumu. Kopumā notiesāti gandrīz 4500 cilvēku.

Kāda notiesātā pilota tēvs Ali Kalins norādīja uz tiesas neobjektivitāti: "Šī četru gadu tiesas prāva bija bezjēdzīga. Šī tiesa pieņēma spriedumu tā, it kā tikai apstiprinātu prokurora uzskatus, neņemot vērā nevienu liecību vai pierādījumu.”

“Viņus šodien notiesāja uz mūžu, neskatoties uz to, ka viņi nepiedalījās apvērsuma mēģinājumā, neskatoties uz to, ka viņi patiesībā pretojās apvērsumam, ieslēdzot sevi telpā, lai viņus nepiespiestu tajā piedalīties. Vai tas ir taisnīgums,” neizpratni pauda kāda lidmašīnas pilota sieva Bušra Taskirana.

"Anadolu" ziņoja, ka vēl turpinās desmit no 289 prāvam, kas ierosinātas saistībā ar apvērsuma mēģinājumu.

Vienā no lietām, kas koncentrēta uz prezidenta sardzes aktivitātēm apvērsuma laikā, aizdomās tiek turēts 521 cilvēks.

Opozīcija apgalvoja, ka tādējādi arvien autoritārākais Erdogana režīms cenšas atbrīvoties no saviem kritiķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti