Trīs Lielbritānijas ministri mudina atlikt «Brexit», gatavi zaudēt amatus

Trīs redzami Lielbritānijas valdības ministri – Gregs Klarks, Ambera Ruda un Deivids Gauks – mudina atlikt savas valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, ja nākamnedēļ britu parlaments neatbalstīs piedāvāto vienošanos ar bloka valstīm. Tomēr ministri ir gatavi zaudēt amatu, ja tas palīdzēs novērst ekonomikas katastrofu.

Šāda nostāja ir pretrunā ar Lielbritānijas premjeres Terēzas Mejas oficiālo politiku. Terēza Meja un viņas pārstāvji norāda, ka premjere joprojām mēģina panākt izmaiņas dokumentos, kas pavada Lielbritānijas izstāšanās līgumu, lai Lielbritānijas parlaments varētu atbalstīt šo vienošanos. Ir zināms, ka Meja šonedēļ ir tikusies ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru, kā arī ir runājusi pa telefonu ar vairāku valstu premjeriem, tostarp arī ar Latvijas valdības vadītāju Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”).

Turpmākās politiskās apspriedes ir plānots svētdien un pirmdien Ēģiptē Šarmelšeihas kūrortā notiekošajā Eiropas Savienības un Arābu līgas samitā. Ir zināms, ka šī pasākuma laikā Meja plāno tikšanos ar Eiropadomes vadītāju Donaldu Tusku. Savukārt jau trešdien Lielbritānijas parlamentā ir gaidāms balsojums par piedāvātajiem grozījumiem.

Viens no tiem piešķirtu parlamentam pilnvaras lūgt atlikt izstāšanās datumu, ja līdz marta vidum joprojām nav atbalstīta šķiršanās vienošanās. Šāds priekšlikums varētu novērst Apvienotās Karalistes izstāšanos no bloka bez jebkādas vienošanās.

Trīs Lielbritānijas ministri mudina atlikt "Brexit"
00:00 / 01:20
Lejuplādēt

Meja līdz šim ir atteikusies izsvērt iespēju pamest Eiropas Savienību bez jebkāda līguma. Radikālākie konservatīvās partijas biedri pat vēlētos tieši šāda notikuma attīstību, tomēr daudzi citi uzstāj, ka pilnīga saišu saraušana ar Eiropas Savienību radīs ekonomikas katastrofu, tādēļ būtu jādara viss iespējamais, lai tā nenotiktu.

Te gan jāsaka, ka izstāšanās perioda pagarināšana var notikt tikai ar visu pārējo bloka valstu piekrišanu, bet, visticamāk, pārējās valstis būs gatavas pagarināt sarunas vismaz līdz maija beigām, lai izvairītos no nepatīkamām sekām.

Savukārt Junkers kādā no nesenajām uzstāšanās reizēm ir sacījis, ka viņš jau ir noguris no “Brexit” un ka šis fakts zināmā mērā ir traģēdija.

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības paredzēta jau 29. martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti