Tramps pēc izteikumiem par ASV kongresmenēm izpelnās pārmetumus rasismā

ASV prezidents Donalds Tramps izpelnījies plašu kritiku un pārmetumus rasismā pēc tam, kad tviterī asi izteicies par ASV kongresmenēm. Savienoto Valstu prezidents Demokrātu partijas progresīvā spārna kongresmenēm ieteicis doties atpakaļ uz turieni, no kurienes viņas nākušas. Tramps saņēma kritiku no demokrātu līderiem, savukārt republikāņu likumdevēji pārmetumus prezidenta virzienā nav izteikuši.

Lai gan Tramps konkrēti vārdā nenosauca politiķes, kurām adresēti viņa pārmetumi, tomēr izteikumi, pēc visa spriežot, bija adresēti gados jaunajām, liberālajām etnisko minoritāšu un melnādaino kopienas pārstāvēm, kuras Kongresā ievēlētas pirmo reizi. Viņu vidū ir Ņujorkas kongresmene Aleksandrija Okasio-Kortesa, Ilhana Omara no Minesotas, Rašida Tlaiba no Mičiganas un Ajanna Preslija no Masačūsetsas.

Tramps pēc izteikumiem par ASV kongresmenēm izpelnās pārmetumus rasismāRihards Plūme

  Tramps tviterī rakstīja:

  „Viņas cēlušās no valstīm, kuru valdības ir pilnīga un totāla katastrofa, vissliktākās, viskorumpētākās un nemākulīgākās valdības pasaulē. Viņas nikni stāsta ASV, pasaules dižākās un spēcīgākās valsts tautai, kā mūsu valdība būtu jāvada. Kāpēc gan viņas nedodas atpakaļ un nepalīdz salabot totāli salauztās un noziedzības pārņemtās zemes, no kurām viņas ieradušās. Tad atgriezieties atpakaļ un parādiet, kā tas ir jādara.”

  Savukārt vēlāk vienā no tvītiem prezidents uzsvēra, ka viņas neieredz Izraēlu ar īstu un nevaldāmu kaisli. Šādi norādot uz kongresmenēm Omaru un Tlaibu, kas nesen izraisījušas strīdīgu reakciju ar saviem spriedumiem par Izraēlu.

  Detroitā dzimusī Tlaiba ir pirmā palestīniešu izcelsmes amerikāniete, kas ievēlēta Kongresā, savukārt Omara, kas ASV ieradās kā bēgle bērna gados no kara plosītās Somālijas, ir pirmā melnādainā musulmaniete Kongresā. Savukārt Okasio-Kortesa ir puertorikāņu izcelsmes un dzimusi Ņujorkā, bet Preslija, kas dzimusi Sinsinati, ir pirmā afroamerikāniete, kas Kongresā pārstāv Masačūsetsu.

  Ar šiem izteikumiem Tramps izpelnījās demokrātu prezidenta amata kandidātu un partijas līderu pārmetumus rasismā un ksenofobijā. Izteikumus komentēja arī Ņujorkas mērs Bils de Blazio.

  „Diemžēl Amerikā ir tradīcija sūtīt cilvēkus tur, no kurienes tie nākuši. Tā ir slikta tradīcija un to vajag izskaust, jo esam imigrantu nācija. Tomēr neviens negaida šādu paziņojumu no Savienoto Valstu prezidenta. Viņš ir teicis, ka vēlas Ameriku atkal padarīt varenu, bet tas, ko viņš mēģina panākt, ir likt Amerikai atkal ienīst.”

  Arī visas četras politiķes Trampam atbildēja tviterī. Kongresmene Omara norādīja, ka Tramps ķeras pie baltādaino nacionālisma, jo ir dusmīgs, ka tādi cilvēki kā šīs sievietes strādā Kongresā un cīnās pret Trampa naidpilno programmu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti