Sadaļas Sadaļas

Teksasā 13 miljoniem cilvēku joprojām apgrūtināta piekļuve tīram ūdenim

Sniega vētras ar netipiski zemām gaisa temperatūrām joprojām turpina sagādāt neērtības miljoniem amerikāņu vairākos štatos, īpaši dienvidos.

ĪSUMĀ:

  • Sniega vētras dēļ vairākos ASV štatos notikuši elektroenerģijas padeves pārrāvumi.
  • Netipisko laikapstākļu dēļ ASV miruši vismaz 60 cilvēki.
  • 13 miljoniem cilvēku Teksasā apgrūtināta piekļuve tīram dzeramajam ūdenim.
  • Teksasas štatā vairāk nekā 160 000 cilvēku arī piektdien bija bez elektroenerģijas.
  • Baidens solījis spert soļus, lai Teksasai būtu pieejams lielāks federālo līdzekļu apjoms.
  • Sinoptiķi paredz vēl vienu ziemas vētru ar spēcīgu sniegu, sasalstošu lietu un ledu.

Teksasā 13 miljoniem cilvēku joprojām apgrūtināta piekļuve tīram ūdenimRihards Plūme

Sniega vētras un netipiski zemās gaisa temperatūras daļu ASV štatu skar jau vairākas dienas. Smagākā situācija joprojām ir Teksasā. Tas ir vienīgais štats ASV kontinentālajā daļā, kuram ir savs neatkarīgs elektrotīkls, tādēļ, iestājoties aukstajam laikam, štats tika atrauts no pārējās valsts. Nedēļas sākumā štata enerģijas tīklu pārņēma milzīgs pieprasījums pēc siltuma, jo temperatūra pazeminājās līdz 30 gados zemākajai atzīmei -18 grādiem pēc Celsija.

Lielā aukstuma dēļ Teksasā un arī citos dienvidu un austrumu štatos notika elektroenerģijas pārrāvumi, kas miljoniem cilvēku liedza un daudziem joprojām liedz iespēju sasildīties. Tāpat aukstais laiks radīja problēmas piekļūt tīram dzeramajam ūdenim.

Lai gan daudziem Teksasas štata iedzīvotājiem elektroenerģija tagad jau atjaunota, un paredzams, ka gaisa temperatūra nedēļas nogalē paaugstināsies par vismaz trīs un vairāk grādiem, tomēr problēmas saglabājas. Aptuveni 13 miljoni cilvēku jeb teju puse no štata iedzīvotājiem joprojām saskaras ar grūtībām piekļūt tīram dzeramajam ūdenim, jo aukstums radījis bojājumus ūdens sistēmās.

Cauruļu plīsumu dēļ štata galvaspilsēta Ostina zaudēja pat vairāk nekā miljardu litru ūdens. Uz štatu dodoties arvien vairāk santehniķu, jo lielā pieprasījuma dēļ štatā trūkst darbaroku. Cilvēkiem tika ieteikts vārīt ūdeni, pirms to lietot dzeršanai vai ēst gatavošanai. Daži dzeramā ūdens ieguvei kausēja sniegu.

Sniegs ASV Teksasas štatā, 19.02.2021.

Varasiestādes cenšas izplatīt pietiekami daudz dzeramā ūdens pudeļu un elektrības ģeneratorus. Pieauga arī pieprasījums pēc gāzes baloniem un malkas. Apgrūtinātās iespējas saņemt tīru dzeramo ūdeni pie izdales punktiem piektdien radīja garas cilvēku rindas. Piektdien aptuveni 165 000 klientu joprojām bija bez elektroenerģijas, to vidū gan mājsaimniecības, gan uzņēmumi. Nedēļas sākumā bez elektroenerģija bija palikuši vairāk nekā 3 miljoni teksasiešu.

Situāciju štatā piektdien komentēja Teksasas gubernators Gregs Ebots: “Mēs zinām, ka šī pēdējā nedēļa teksasiešiem ir bijis liels izaicinājums. Varbūt tāds, ar kādu jums nekad nav nācies saskarties. Mēs strādājam bez apstājas un turpināsim to darīt, lai risinātu jūsu vajadzības un izaicinājumus un palīdzētu ar tiem tikt galā. Pirmkārt, cenšamies nodrošināt elektroenerģiju teksasiešu mājās. Otrkārt, jāatjauno piekļuve ūdenim. Treškārt, koncentrējamies uz to, lai teksasiešiem būtu pārtika un ūdens.”

Prezidents Džo Baidens solījis apmeklēt štatu un palielināt štatam pieejamo federālo resursu apjomu, lai efektīvāk cīnītos ar sarežģījumiem. Prezidents ir sazinājies ar štata lielāko pilsētu mēriem, lai apliecinātu, ka pilsētām tiks sniegta palīdzība.

Tiek ziņots, ka netipisko laikapstākļu dēļ ASV miruši vismaz 60 cilvēki.

Vairāki cilvēki gājuši bojā ceļu satiksmes negadījumos slideno brauktuvju dēļ, bet daļa – saindējoties ar oglekļa monoksīdu laikā, kad centušies sasildīties.

Baltais nams arī paziņojis, ka ziemas vētras ir izraisījušas aizkavēšanos sešu miljonu Covid-19 vakcīnu devu piegādēs. Tādējādi par vairākām dienām aizkavēta vakcinācija visos štatos.

Aukstie laikapstākļi Savienotās Valstis tik drīz vēl negrasās pamest. Sinoptiķi jau paredz, ka ASV austrumu daļā ieradīsies vēl viena ziemas vētra, kas atnesīs spēcīgu sniegu, sasalstošu lietu un ledu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt