Tadžikistānā ielu kaujās likvidē islāmistu grupējumu

Tadžikistānas galvaspilsētā Dušanbē un tās apkaimē notikušās ielu kaujās policija ir likvidējusi islāmistu kaujiniekus, kuru vadīja bijušais aizsardzības ministra vietnieks Abduhalims Nazarzoda, vēsta AFP.

"Teroristu grupējums, kuru vadīja bijušais aizsardzības ministra vietnieks Abduhalims Nazarzoda, ir likvidēts karaspēka operācijas laikā," pavēstījis kāds Iekšlietu ministrijas pārstāvis. Bojāgājušo vidū ir arī Nazarzoda.

Septembrī notikušajās kaujās Dušanbē un tās apkaimē dzīvības zaudēja deviņi policisti un 10 bija ievainoti. Tadžikistānas valdība pret Nazarzodas kaujiniekam izvērsa operāciju, apvainojot bijušo ierēdni un armijnieku valsts varas gāšanas mēģinājumā.

Pēdējās kaujas notika trešdien. Tajās dzīvības zaudēja četri karavīri, ieskaitot speciālās uzdevumu vienības vadītāju.

Kaujinieki bija bāzējušies kalnainā apgabalā 60 kiloemtrus uz austrumiem no Dušanbes.

Nazarzoda savu amatu Aizsardzības ministrijā zaudēja pēc tam, kad viņu apvainoja ekstrēmistiskas organizācijas radīšanā un vadīšanā, kā arī valsts iestāžu darba sabotāžā. Nazarzoda jau 1990.gados bija karojis islāmistu opozīcijas rindās Tadžikistānas pilsoņu karā pret sekulāro valdību. Karš beidzās 1997.gadā. Valsts institūcijas apvainoja Nazarzodu arī par savu bijušo karabiedru iesaistīšanu un darbā pieņemšanu Aizsardzības ministrijā.

Spriedze islāmiskajā, bet oficiāli sekulārajā valstī krasi pieauga jau augustā. Tad autoritārā valsts vadība atteicās reģistrēt jaundibinātu partiju - Tadžikistānas Islāma renesanses partiju. Valdība apgalvo, ka Nazarzoda bijis partijas biedru vidū, taču partija to noliedz.

Vienlaikus valdība ir apstiprinājusi, ka ap 600 Tadžikistānas iedzīvotāju ir iesaistījušies "Islāma valsts" rindās un piedalās kaujas operācijās Sīrijā un Irākā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti