„Ir jāpastiprina politiskais un ekonomiskais spiediens. Vienlaikus mēs sakām, ka ir jāatrod ceļš, lai atrastu politisku risinājumu konfliktam, kas cerams vēl ir iespējams,” sacīja Šteinmeiers, vaicāts, vai Donbasā ir vērojams progress un situācija kļūst mierīgāka.
„Tāpēc arī bija Minskas vienošanās. Ja jūs prasāt, kāda ir aktuālā situācija, tad es varu teikt, ka progress ir pārāk lēns. Protams, savā ziņā konfliktā ir notikusi nomierināšanās, bet pēdējās nedēļās mēs redzam, ka pamiers regulāri tiek pārkāpts, un tā saucamajā politiskajā procesā, piemēram, gatavojot pašvaldību vēlēšanu likumu mēs neesam pietiekami ātri,” norādīja Šteinmeiers.
„Mums jācentrējas uz divām lietām. No vienas puses jāmēģina savest kopā dažādos uzskatus, kas ir par vēlēšanu likumu. Paralēli jāstrādā pie drošības situācijas uzlabošanas Austrumukrainā. EDSO ir nākusi ar saviem priekšlikumiem. Mēs veltām ļoti daudz laika un darba tieši šajās abās jomās, lai jūlijā panāktu progresu,” teica Vācijas ārlietu ministrs.
Vēstīts, ka aizpērn Krievija anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, kā arī to atbalstoši kaujinieki sāka pārņemt varu Ukrainas austrumos. Līdz ar šiem notikumiem Krievijas un rietumvalstu attiecības ievērojami pasliktinājās. Pirms gandrīz diviem gadiem Rietumi un Krievija apmainījās ekonomiskajām sankcijām, kuras G7 valstis piektdien, 27.maijā nolēma pagarināt. Arī Krievija, iespējams, sankcijas pagarinās.