Pusdiena

Kāpēc lemšanu par LMT un Lattelecom apvienošanu labāk vairs neatlikt?

Pusdiena

Grieķija sākusi migrantu izraidīšanu uz Turciju saskaņā ar ES un Turcijas vienošanos

Briseles starptautiskā lidosta šodien turpina uzņemt pasažierus un īstenot lidojumus

Spridzinātā Briseles lidosta lēnām atsāk darbu

Briseles starptautiskā lidosta pirmdien, 4.aprīlī, turpina uzņemt pasažierus un lidojumus. Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" plānojusi atsākt lidojumus uz Briseli trešdien.

Pēc 22. marta teroraktiem tikai svētdien, 3.aprīlī, Briseles lidosta varēja atsākt darbību un arī tad ļoti ierobežoti.

Beļģijas valdības pārstāvju un lidostas personāla ar klusuma minūti un aplausiem pavadīts, svētdien pēc 12 dienu ilga pārtraukuma no Briseles starptautiskās Zaventemas lidostas notika pirmais reiss. Tas veda uz Portugāli, Faru. Pēc tam sekoja vēl divi lidojumi uz Itāliju un Grieķiju.

Jau pirmdien Briseles lidosta sola vismaz sešpadsmit reisus, arī uz Ņujorku un Āfrikas valstīm.

Lidosta pasažieriem atveras lēni, jo pēc sprādzieniem ir milzīgi postījumi reģistrācijas zālē, un tagad ir nācies uzbūvēt jaunas pagaidu telpas, kuras nevar uzņemt tik daudz cilvēku, cik iepriekš.

Arī Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" ir spiesta pagaidīt ar lidojumiem uz Briseli, un plānots, ka tie atsāksies trešdien, 6.aprīlī, lai gan sākotnēji bija cerības, ka pirmais reiss notiks jau otrdienas vakarā. Visu mēnesi būs tikai vakara reisi, rīta reisus atsāks agrākais maijā.

Briseles lidostas vadība jau iepriekš vēstījusi, ka būs vajadzīgi mēneši, kamēr visu pilnībā sakārtos un tā varēs atsākt normālu darbību.

Lidostā ir ieviesti ārkārtīgi stingri drošības pasākumi. To apsargā smagi bruņoti policisti un karavīri. Pirmos pasažierus novirza uz teltīm, kas kalpo par pagaidu bagāžas reģistrācijas vietu. Visus ļoti stingri pārbauda. Uz lidostu pagaidām vēl nekursē autobuss, tur var nokļūt tikai taksometrā vai ar privātu auto, ar kuru nav iespējams piebraukt pie pašas ēkas, kā tas bijis līdz šim.

Lidostas dīkstāve draudēja ieilgt, jo streiku pieteica policisti, kuri līdz šim šeit bija strādājuši, norādot, ka jau sen drošības pasākumi te nav atbilduši normām un, lai gan specdienesti jau vairākkārt brīdināti par aizdomīgiem cilvēkiem, kuri gan strādā, gan ieradušies lidostā, reakcija un rīcība nav sekojusi. Taču sarunās ar policistu arodbiedrību panākta vienošanās, ka lidosta darbu tomēr atsāks.

Zaventemas lidosta bija slēgta kopš 22. marta, kad agrā rītā cilvēku pilnā laikā te nogranda divi teroristu sarīkoti sprādzieni, bet trešā bumba pēc aptuveni stundas sprāga Briseles metro stacijā. Dzīvību abos teroraktos zaudēja 32 cilvēki.

Atšķirībā no Briseles lidostas Mālbēkas metro stacija Briselē joprojām slēgta. Ieejas ir norobežotas ar metāla žogiem un policijas lentēm, pie tām gulst ziedi, deg svecītes. Arī metro līnijā, kas ved cauri Mālbēkas stacijai, vagoni neapstājas, tie turpina ceļu līdz nākamajai pieturai, bet perons ir norobežots ar tumšiem aizslietņiem, garām braucošo acīm nosedzot notikuma vietu.

Beļģijas policija kopā ar ASV Federālā izmeklēšanas biroja un citu valstu ekspertiem turpina izmeklēt notikušo.

Tikmēr Beļģijas medijos nonācis kāds šokējošs aculiecinieka stāsts. Vīrietis dzīvojis kaimiņos teroristiem, kuri plānojuši abus uzbrukumus  lidostā un metro. Viņš kādu dienu pieklauvējis pie dzīvokļa, no kura jau ilgstoši nākusi spēcīga un nejauka smaka,  kas, kā vēlāk secinājis vīrietis, visticamāk bijušas ķīmiskās vielas, kuras teroristi izmantojuši, gatavojot bumbas. Durvis atvērtas pēc piecpadsmit minūšu gaidīšanas, un aculiecinieks lēš, ka viņa priekšā stāvējis viens no lidostas spridzinātājiem – Nadžims Lakrui, kurš sacījis: „Tu pārāk skaļi klauvē un pārāk skaļi runā.”

„Ja es būtu zinājis, kas te notiek, un laikus izsaucis policiju, es būtu varējis izglābt daudzu cilvēku dzīvību,” vēlāk medijiem atzinis vīrietis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti