Sprādzienā Pakistānā vairāk nekā 80 upuru

Pakistānā šiītu musulmaņi draud rīkot protestus, ja amatpersonas pastiprināti nevērsīsies pret teroristiem. Vakar tirgus laukumā valsts dienvidrietumos sarīkotā sprādziena upuru skaits šorīt pārsniedz 80.

Aģentūra AFP svētdienas rītā ziņo par 81 bojāgājušo un 178 ievainotajiem.

Aizvadītajā naktī miruši ap 20 smagi ievainoti cilvēki. Uzbrukums zaudēto cilvēku skaita dēļ ir traģiskākais kopš gada sākuma. Slimnīcās turpina ārstēties vēl gandrīz 180 cietušo. Daudzi no viņiem bija iesprostoti eksplozijas viļņa sagrautās ēkas drupās.

Pakistānas policija ziņo, ka ūdens cisternā bija ievietotas aptuveni 800 kilogramu sprāgstvielas.

Uzbrukums noticis Hazarā, kas atrodas Beludžsitāna provinces galvaspilsētas Kvetas pievārtē. Kāda Kvetas policijas amatpersona aģentūrai AFP pavēstīja, ka visi nogalinātie ir šiīti un ka uzbrukums esot bijis vērsts pret šiītu kopienu.

Beludžsitānā, kas robežojas ar Irānu un Afganistānu, spēkā pieņemas starpkopienu vardarbība. Šiīti sastāda aptuveni piektdaļu no 180 miljonus lielā Pakistānas iedzīvotāju kopskaita. Vairums pārējo iedzīvotāju ir sunnīti.

Provincē aktīvi darbojas arī islāmistu kaujinieki, kā arī separātistu grupējumi, kas pieprasa plašāku politisko autonomiju un lielāku daļu no ienākumiem, kurus sniedz Beludžistānas naftas un dabasgāzes iegulas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti