SPECIĀLI NO KRIMAS: Sevastopolē cilvēki gatavi aizstāvēt pilsētu pret Ukrainas varu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Krimas pilsētā Sevastopolē, kur bāzējas Krievijas armijas daļas, valda saspringts noskaņojums, cilvēki apgalvo, ka gatavi aizstāvēt savu pilsētu, ja Ukrainas armija „nāks un šaus”, savukārt Latvijas žurnālistus pilsētā devēja par „pūstošo rietumu pārstāvjiem”, stāstīja Latvijas Radio speciālkorespondents Krimā Uģis Lībietis. 

Viņš stāstīja arī, ka pie Sevastopoles bruņotie vīri bloķēja Ukrainas stratēģisko gaisa spēku bāzi, bloķēts lidlauks, kurā atrodas Ukrainas armijas lidmašīnas, tur dežurē  arī vietējie Ukrainas karavīri, bet viņiem nav ieroču.

Blakus kara pilsētiņā situācija reizē mierīga un saspringta, Ukrainas karavīri Latvijas Radio pastāstīja, ka notiek sarunas par iespējām pāriet Krievijas armijas pusē, bet viņi atkārtoti uzsvēra, ka negrasās padoties, jo devuši zvērestu Ukrainas tautai.

Ja Krima nolems pievienoties Krievijai, Ukrainas karavīriem varētu likt pamest Krimu bez ieroču izvešanas, ja nolems izvest spēkus un pārdislocēt uz citām bāzēm, varēs pārvest arī ieročus, sprieda Ukrainas karavīri.

Viņi apgalvoja, ka kaujas gars nav zudis, bet izskatījās noguruši un satraukti. Ik pa laikam virs bāzes pārlidoja Krievijas helikopteri, atgādinot par krievu spēku klātbūtni.

Pašā Sevastopolē ir sastinguma stāvoklis, Krievijas flotes kuģi bloķēja izeju uz Melno jūru un Ukrainas kara kuģus. Vietēji domā, ka Krievijas kuģi tur stāv, lai nepieciešamības gadījumā   varētu tos nogremdēt, neielaižot nevienu iekšā ostā, stāstīja Lībietis.

Cilvēki pilsētā noskaņoti kareivīgi un gatavi aizstāvēt savu pilsētu pret Ukrainas varu. Uzzinot, ka žurnālisti ir no Latvijas, vietējie arī lamāja Latviju, kur tiekot apspiesti krievi.

„Ātri sapratām, ka šeit neesam vēlami,” atzina Lībietis.

Spriedze Ukrainā pieauga pēc varas maiņas februāra nogalē, kad pēc trīs mēnešus ilgajiem protestiem pret prezidenta Viktora Janukoviča režīmu un vairāku dienu asinsizliešanas Kijevas ielās Ukrainas parlaments atlaida Janukoviču . Līdzšinējais prezidents radis patvērumu Krievijā un jauno varu neatzīst, uzskatot sevi par likumīgu valsts vadītāju

Savukārt Ukrainas Krimas Autonomajā Republikā parādījušies bruņotie spēki, kuri ieņem stratēģiskus objektus. Lai gan Krievijas parlaments pēc prezidenta Vladimira Putina lūguma atļāva bruņoto spēku izmantošanu Ukrainā, oficiāli Krievija noliedz savas armijas klātbūtni Krimas objektos ārpus armijas bāzēm, taču pulcē karaspēku pie Ukrainas robežas. Savukārt ES un ASV nosodīja Krievijas agresiju, tiek apsvērtas iespējas arī ieviest sankcijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti