Skatītāju klātbūtnē restaurēs Rembranta «Naktssardzi»

Nīderlandes pilsētas Amsterdamas muzejā sākta slavenā gleznotāja Rembranta gleznas “Naktssardze” restaurācija. Pētniecība un atjaunošana notiks aiz stikla sienām skatītāju klātbūtnē.

“"Naktssardze" pieder Nīderlandei, visiem cilvēkiem un pasaulei. Mēs uzskatām, ka sabiedrībai ir tiesības redzēt, kas notiek ar gleznu, tostarp to, kā mēs veicam izpētes darbu. Tas ir ļoti aizraujošs piedzīvojums, jo mēs vēl nezinām, kādi būs pētījuma rezultāti. Mēs vēlamies ar to dalīties ar ikvienu," teicis muzeja direktors Tako Dibits.

Muzeja pārstāvji informē, ka projekts ilgs gandrīz gadu. Gleznas izpētes procesā tiks izmantotas dažādas modernās metodes, tostarp skenēšana un katra krāsas slāņa analīze,  kas dos priekšstatu ne tikai par gleznas pašreizējo stāvokli, bet arī ļaus labāk izprast mākslinieka daiļrades paņēmienus. Eksperti vēlas uzzināt, kā viņš izmantoja krāsu, panāca attiecīgos efektus un veidoja kompozīciju. Tikai pēc rūpīgas izpētes darbu sāks restauratori, lai mākslinieka slavenāko gleznu saglabātu nākamajām paaudzēm. Tā radīta 1642. gadā un ataino Amsterdamas zemessargus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti