Sīrijas opozīcija piedāvā savu plānu konflikta izbeigšanai

Sīrijas opozīcijas līderi izstrādājuši politisko ceļa karti Sīrijas konflikta izbeigšanai. Tā iekļauj arī soļus vēlēšanu sagatavošanai, kā arī plānu konstitūcijas pārstrādāšanai. Opozīcijas piedāvājums nācis klajā tikai dažas dienas pēc tam, kad Krievijas, Francijas, Turcijas un Vācijas līderi atkārtoti aicināja rast konfliktam politisku risinājumu, pieprasot izsludinātā pamiera saglabāšanu. Pagājušajā nedēļā neveiksmi cieta ari Apvienoto Nāciju īpašā sūtņa Stafana de Misturas centieni izveidot īpašu konstitucionālo komiteju.

Sīrijas lielākās opozīcijas grupas – Augstākās Sarunu komitejas – un vairāku mazāku grupu piedāvātā ceļa karte ieskicē Sīrijas jaunās valdības un parlamenta aprises. Tajā izvirzīta prasība, ka jaunajai konstitucionālajai komitejai ir jāatspoguļo reālā situācija valstī, bet visas vienošanās, noteikumi un likumi, kuru mērķis ir kavēt opozīcija politiskās aktivitātes vai tās likvidēt, ir jāatceļ. Īpašai komisijai deviņu mēnešu laikā ne tikai būs jāsagatavo konstitūcijas projekts, bet arī jāizstrādā partiju un vēlēšanu likums. Savukārt jaunajai pārejas valdībai jāsarīko vispārējās un prezidenta vēlēšanas, kurām jānotiek ANO uzraudzībā.

Opozīcija arī piedāvā izsludināt arī vispārējo amnestiju visiem Sīrijas bruņotā konflikta dalībniekiem, kā arī pieprasa garantijas bēgļiem droši atgriezties dzimtenē. Sagaidāms, ka tuvāko nedēļu laikā ar šo piedāvājumu tiks iepazīstināti ietekmīgākie Sīrijas konflikta spēlētāji, sākot ar Krieviju, Turciju un Eiropas Savienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti