Serebreņņikovam dota daļēja iespēja turpināt radošo darbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Krievijas galvaspilsētā Maskavā notikusi pirmā atklātā tiesā sēde Kirila Serebreņņikova lietā. Tajā pazīstamais kinorežisors noraidīja visas viņam izvirzītās apsūdzības par līdzekļu piesavināšanos. Tomēr māksliniekam dota iespēja daļēji turpināt radošo darbību.

Serebreņņikovs tiesā paziņoja, ka nesaprot, par ko apsūdzēts. Viņš arī solīja sniegt vajadzīgās liecības un informēt par “Platformas” projektu. Savukārt prokurors paziņojis, ka esot nepieciešams izbeigt absurdu.

Režisors jau gadu pavadījis mājas arestā, un tiek apsūdzēts par apmēram1,8 miljonu eiro piesavināšanos. Viņš atklāti kritizējis prezidenta Vladimira Putina politiku, tostarp 2014. gadā īstenoto Ukrainai piederošās Krimas aneksiju, tāpēc eksperti uzsākto procesu dēvē par režīma izrēķināšanos ar radošām personībām.

KONTEKSTS:

Tā dēvētās „Septītās studijas” tiesas process saistīts ar notikumiem, kas sākās pirms septiņiem gadiem. Kā uzskata izmeklētāji, šīs lietas galvenie figuranti ir arī Latvijā labi pazīstamais režisors un „Gogoļa Centra” mākslinieciskais vadītājs Serebreņņikovs, bijušais „Septītās studijas” ģenerāldirektors Jurijs Itins, bijušais „Gogoļa centra” direktors Aleksejs Malobrodskis un Krievijas Akadēmiskā jaunatnes teātra direktore Sofija Apfelbauma.

Minētie cilvēki savulaik esot piedalījušies Kultūras ministrijas konkursā par finansējumu teātra projektam „Platforma”, pēc tam šī projekta realizācijai saņēmuši vairāk nekā 133 miljonus rubļu. Taču šī summa esot izmantota negodprātīgi, projekta cenas esot mākslīgi paaugstinātas, un galu galā nauda ir norakstīta caur dažādām firmām un faktiski ir piesavināta. Tāpat apsūdzība uzskata, ka kompānija „Septītā studija” valsts pasūtījumus ir ieguvusi, pateicoties personiskajiem kontaktiem ar Kultūras ministrijas ierēdņiem. Visu šo kriminālo grupu esot vadījis tieši Serebreņņikovs.

Sagaidāms, ka viss tiesas process, kuru jau sauc par vienu no nozīmīgākajiem pēdējo gadu laikā, varētu turpināties vairākas nedēļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti