Rumānijas parlamentā gaidāms balsojums par neuzticību valdībai

Rumānijas parlaments ceturtdien, 10. oktobrī, balsos par neuzticības izteikšanu pašreizējai valdībai. Viorikas Dancilas vadītais Ministru kabinets tiek kritizēts par nekompetenci un slikta tēla radīšanu valstij.

Opozīcija uzskata, ka tikai valdības gāšana spēs atgriezt Rumāniju pie normālas funkcionēšanas. Tikmēr premjerministre Dancila ir pārliecināta, ka neuzticības balsojumu viņai izdosies izturēt.

Rumānijas parlamentā gaidāms balsojums par neuzticību valdībaiUģis Lībietis

  Neuzticību Dancilas mazākuma valdībai tikai nepilnu gadu pirms kārtējām vēlēšanām ierosinājuši izteikt vairāku opozīcijā esošo partiju pārstāvji. Kā norādījis liberālo spēku pārstāvis parlamentā Florins Citu, nepilnu triju gadu laikā valdībā ir nomainījušies aptuveni 80 ministri, turklāt tas darīts nevis ar mērķi uzlabot valdības sniegumu, bet gan lai tirgotos ar balsīm un interesēm valdošās Sociāldemokrātu partijas iekšienē, kā arī lai apklusinātu neatkarīgus viedokļus valdībā.

  Opozīcija uzskata, ka pašreizējās valdības rīcība liedz Rumānijai attīstīties, izmantojot Eiropas fondu naudu. Turklāt Rumānijas reputācija ir smagi cietusi sakarā ar vairāku sociāldemokrātu saistību ar dažādiem skandāliem.

  Eiropas Savienība un ASV ir kritizējušas Rumānijas valdību par izmaiņām tieslietu sistēmā, kas apdraud likuma varu, kā arī par lēmumu mīkstināt likumdošanu cīņai pret krāpšanos. Lai arī opozīcija uzskata, ka tai izdosies iegūt nepieciešamās balsis valdības gāšanai, premjerministre ir pārliecināta par sava kabineta stabilitāti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti