Rīta Panorāma

Intervija ar tieslietu ministru Jāni Bordānu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Eiroparlamenta deputātu Robertu Zīli

Roberts Zīle ievēlēts par Eiropas Parlamenta viceprezidentu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle otrdien tika ievēlēts par vienu no EP priekšsēdētājas vietniekiem. Tā ir pirmā reize, kad kādam no Baltijas valstu deputātiem uzticēts tik augsts amats Eiropas Parlamentā.

63 gadus vecais ekonomists Zīle ilgus gadus bijis viens no Nacionālās apvienības līderiem, pildījis gan finanšu, gan satiksmes ministra pienākumus. EP deputāta amatā viņš darbojas jau kopš 2004. gada, šajā laikā Zīle četras reizes ieguvis Latvijas vēlētāju atbalstu, lai strādātu Eiropas Parlamentā.

Zīle pārstāv Eiropas Konservatīvo un reformistu grupu (ECR grupa). Saskaņā ar matemātisko amatu sadalīšanas formulu, kas tiek izmantota EP, viņa politiskajai grupai pienākas viens no 14 vietnieku amatiem. Zīle tika ievelēts ar 403 deputātu balsīm otrajā balsošanas kārtā.

Zīle stāsta, ka pērn viņš ir daudz darījis, lai saturētu kopā savu politisko grupu un līdz ar to neļautu eiroskeptiķiem paplašināt savas rindas un ietekmi. Tādēļ Zīle uzskata, ka viņa pūles ir pamanītas.

"Tas, manuprāt, tiek novērtēts arī no Eiropas Tautas partijas, kas ir lielākā grupa Eiropas Parlamentā, un arī no vairākiem citiem – no liberāļu puses, ka ir vajadzīgs ne tikai centriski kreisais virziens, kā tas bija iepriekšējos divarpus gadus Eiropas Parlamentā, bet arī ir lielā mērā no centra pat nedaudz pa labi. Šajā gadījumā mūsu grupa, Eiropas Koservatīvie un reformisti, ļoti normāli iederas šajā pārstāvniecības balansā Eiropas Parlamentā.”

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājas amatā otrdien tika ievēlēta Roberta Metsola no Maltas.

KONTEKSTS:

Eiropas Parlamenta augstāko amatpersonu ievēlēšanas kārtību nosaka EP reglamenta 15. pants. Parlamenta vadību, tostarp 14 priekšsēdētāja vietniekus pēc noteiktas metodes ievēl aizklātā balsojumā, parasti vairākos balsojumos. Priekšsēdētāja vietnieku pienākumos ietilpst plenārsēžu vadīšana, aizstājot EP priekšsēdētāju, viņi ir arī EP Prezidija biedri. Šī parlamenta struktūrvienība ir atbildīga par EP provizoriskā budžeta projekta iestrādes sagatavošanu un visu administratīvo, personāla un organizatorisko jautājumu kārtošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti