Sadaļas Sadaļas

Putins: Migrantu bērniem skolās ir jāpielāgojas pamatnācijas valodai un kultūrai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēstījis, ka Krievijā nekādā gadījumā nedrīkstētu pieļaut tādu skolu veidošanos, kur 100% skolēnu ir migrantu bērni. Pēc viņa domām, migrantu bērnu īpatsvaram skolās jābūt tādam, lai viņi varētu viegli pielāgoties krievu valodas un kultūras, kā arī Krievijas vērtību videi.

Putins un citas Krievijas amatpersonas regulāri kritizējušas Latviju par mazākumtautību “apspiešanu”, tai skaitā par prasību arī mazākumtautību skolās pāriet uz mācībām latviešu valodā. Taču bērnu integrācijas jautājums ir kļuvis par būtisku problēmu pašā Krievijā, kur ieradušies miljoniem viesstrādnieku no Vidusāzijas un citiem reģioniem.

Nedrīkst pieļaut migrantu skolu veidošanos

Putins kā biedējošu piemēru nosaucis ASV un Eiropas valstis, kur migrantu integrācija sagādā lielas problēmas. “Dažās Eiropas valstīs un arī ASV, kad migrantu bērnu īpatsvars skolā sasniedz noteiktu līmeni, vietējie iedzīvotāji izņem savus bērnus no šīm skolām. Domāju, ka šādas rīcības iemesli ir saprotami katram pieaugušam cilvēkam.

Un tad veidojas skolas, kurās gandrīz 100% vai pat visi 100% skolēnu ir migrantu bērni, un tā ir liela problēma. Mēs nekādā gadījumā nedrīkstam pieļaut šāda scenārija īstenošanos Krievijā,” uzsvēra Putins, kurš vadīja sanāksmi par starpnacionālajiem jautājumiem Krievijā.

Putins pauda viedokli, ka migrantu bērnu īpatsvaram Krievijas skolās jābūt tādam, lai viņus varētu iekļaut krievu valodas vidē. “Un ne tikai valodas, arī kultūras, lai viņi varētu iekļauties mūsu, Krievijas vērtību sistēmā,” teica Putins.

Visiem kopīga valsts valoda

Viņš atzina, ka Krievijā šī problēma pagaidām neesot tik liela kā dažās Eiropas valstīs, ko skāris “nekontrolēts migrantu pieplūdums”. Taču amatpersonām ir rūpīgi jāseko situācijas attīstībai, it sevišķi Krievijas lielpilsētās un atsevišķās nacionālajās republikās.

“Cilvēks var piederēt vienai vai otrai etniskai grupai, bet valsts mums visiem ir viena – lielā Krievija. Tas attiecas arī uz tautu valodām un tradīcijām.

Mūsu kopīgā valsts valoda, krievu valoda, gadsimtu gaitā veidotās kopīgās kultūras un garīgās vērtības, tradīcijas – tas viss stiprina Krievijas vienotību un spēku, nodrošina mūsu suverenitāti un neatkarību,” teica Putins.

Krievijas Federācijas padomes Zinātnes, izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētāja Lilija Gumerova ierosināja Krievijā izveidot vienotu sistēmu migrantu bērnu uzskaitei, lai valsts iestādes zinātu, cik bērnu ir valstī, vai viņi apmeklē skolu, kāda palīdzība viņiem nepieciešama. Pašlaik tiek lēsts, ka Krievijas skolās mācās ap 140 000 migrantu bērnu, bet Gumerova atzina, ka patiesais skaits, iespējams, ir lielāks. Gumerova uzsvēra, ka daudznacionālajā Krievijā nav un nekad nav bijis “svešu bērnu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt