Putins apmeklēs Somiju

Ceturtdien, 27.jūlijā, vizītē Somijā ieradīsies Krievijas prezidents Vladimirs Putins, lai tiktos ar savu somu kolēģi Sauli Nīnisti.

Sagaidāms, ka sarunu uzmanības centrā būs divpusējās attiecības, ekonomiskā sadarbība, ekoloģijas jautājumi, kā arī starptautiskās politikas dienaskārtības jautājumi.

Abi prezidenti apmeklēs arī operas izrādi, kas ir daļa no Somijas neatkarības simtgades svinībām. Taču eksperti norāda, ka vislielākā uzmanība būtu jāpievērš tieši reģionālās drošības jautājumiem.

 Gada laikā šī būs jau trešā Somijas un Krievijas prezidentu tikšanās.

Šī gada februārī Somijas valdība publicēja ziņojumu par savu aizsardzības politiku, kurā pieminēts saspīlējuma pieaugums Baltijas jūras reģionā, kā arī Krievijas saistība ar ieilgušo konfliktu Ukrainā. Dokumentā tika uzsvērts, ka potenciālas krīzes gadījumā Somijas armija tiks palielināta no 230 tūkstošiem līdz 280 tūkstošiem militārpersonu, turklāt jau tagad ir aprēķinātas šādas kaujas gatavības iespējamās izmaksas.

Līdzīgi kā kaimiņvalstī Zviedrijā, arī Somijā Krievijas agresīvās politikas dēļ ir aktualizējušās diskusijas par iespējamo pievienošanos Ziemeļatlantijas aliansei.

Pagājušajā gadā, viesojoties Somijā, Krievijas prezidents jau brīdināja, ka gadījumā, ja Somija tomēr izlemtu iestāties NATO, tai būs jārēķinās ar atbildes pasākumiem, proti, iespējamu Krievijas karaspēka izvietošanu Somijas robežas tuvumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti