Pusaudzes pašnāvība pēc komentāriem «ask.fm» Itālijā rosina likumus pret terorizēšanu

Itālijas parlamenta deputāti trešdien aicināja pieņemt likumu, kas novērstu "terorizēšanu kibertelpā", pēc tam, kad 14 gadus vecas meitenes palīgā sauciens vietnē "ask.fm", kas bāzēts Latvijā un ticis vainots vairāku pusaudžu pašnāvībās, tika uzņemts ar zākāšanu un mudinājumiem nodarīt sev pāri, kā rezultātā viņa izdarīja pašnāvību.

"Izdari pašnāvību", "neviens tevi negrib" un "tu neesi normāla" bija daži no komentāriem, ko pusaudze saņēma sociālās saziņas vietnē "ask.fm" pēc tam, kad tajā lūdza padomu, ko darīt pēc tam, kad viņu pameta mīļotais puisis.

Kad viņa publicēja fotogrāfijas ar brūcēm, kuras, kā viņa pati apgalvoja, esot iegriezusi sev rokās, kāds komentētājs rakstīja, ka "es ceru, ka kādu dienu tu pārgriezīsi savu vēnu rokā un nomirsi".

Meitene, kas par interneta pseidonīmu bija izvēlējusies vārdu amnēzija, svētdien gāja bojā, kad nolēca no pamestas viesnīcas savā dzimtajā pilsētā Fontanivā Itālijas ziemeļaustrumos netālu no Padujas.

"Mēs vairs nevaram lasīt par jauniem cilvēkiem, kas atņem sev dzīvību, draudu un psiholoģiska spiediena dēļ," paziņoja kreisi centriskās Demokrātiskās partijas pārstāve parlamentā Mikaela Kampaņa.

"Tādēļ es domāju, ka steidzami parlamentā ir jārunā par likumu saistībā ar terorizēšanu un terorizēšanu kibertelpā," sacīja Kampaņa, kas jau ir ierosinājusi likumprojektu, kas palielinātu sodu par vardarbību interneta vidē.

Eiropas Parlamenta deputāte Mara Bizoto no partijas "Ziemeļu līga" ir lūgusi Eiropas Komisiju pieņemt stingrāku Eiropas Savienības līmeņa regulējumu, lai "varētu panākt taisnīgumu" par jaunās meitenes nāvi.

Padujas prokuratūra ir sākusi izmeklēšanu par meitenes pašnāvību un vērtē, vai komentētājiem vietnē var izvirzīt apsūdzības par mudināšanu uz pašnāvību vai vardarbību.

2010.gadā izveidotajam Latvijā bāzētajam portālam "ask.fm" ir apmēram 13,2 miljoni aktīvo lietotāju. Tas ir devītais populārākais sociālais tīkls pasaulē, liecina jūnijā publicētie interneta monitoringa kompānijas "comScore" dati. Vietne, kurā anonīmi var uzdot jautājumus un uz tiem sniegt atbildes, ticis vainots vairāku pusaudžu pašnāvības ASV, Lielbritānijā, Īrijā un citās valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti