Pasaules panorāma

Zviedrija ar nodokli bankām piesaistīs finansējumu aizsardzībai

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Harijas un Meganas atklāsmes satricina karaļnamu

Prinča Harija un Meganas atklāsmes satricina britu karaļnamu

"Mēs ejam dažādus ceļus," ar tik vaļsirdīgu atklājumu par attiecībām ar miesīgo brāli nācis klajā Lielbritānijas princis Harijs. Brāļu attiecības īpaši pasliktinājās pēc Harija sievas, amerikāņu aktrises Meganas Mārklas ienākšanas karaliskajā ģimenē. Kā uzskata karaļnama eksperti, mātes, princeses Diānas zaudējums, nemitīga kritika un vēlme pasargāt savu jauno ģimeni ir tas, kas piespiedis Hariju rīkoties.

Lielbritānijas princis Harijs, Saseksas hercogiene Megana un viņu četrus mēnešus vecais dēliņš Ārčijs pirms mēneša apmeklēja Āfriku. Tā bijusi pirmā kopīgā karaliskās ģimenes ārvalstu vizīte, pēc kuras tapa šokējoši atklāta dokumentālā filma. Princis Harijs žurnālistiem pavēstīja par sarežģītajām attiecībām ar brāli, princi Viljamu, bet Megana sūdzējās par milzu spiedienu no masu mediju pārstāvjiem, par ko esot tikusi brīdināta, jau satiekot topošo vīru.

"Britu draugi teica man – viņš noteikti ir lielisks, bet nedari to, britu tabloīdi iznīcinās tavu dzīvi," klāstīja Saseksas hercogiene Megana.

Par šādu dzīves stilu un privilēģijām daudzi var tikai sapņot, bet jaunajam karaļnama pārim nasta ir par smagu. "Nav pietiekami mēģināt ar kaut ko sadzīvot, tā nav dzīves jēga. Ir jāplaukst un jājūtas laimīgam," piebilda Megana.

Arī princis Harijs dzeltenajai presei veltījis visskarbākos vārdus, norādot, ka katrā kameras objektīvā viņš redz savas mātes, princeses Diānas atspulgu, kura, vairoties no paparaci, gājusi bojā traģiskajā autokatastrofā Parīzē. Karaļpāris nupat iesūdzējis tiesā vairākus britu tabloīdus, un, pēc dažu analītiķu vērtējuma, viņi dzeltenajai presei ir pieteikuši karu.

Harijam ir smagi noskatīties, kā pārdzīvo viņa sieva Megana, un princis atklāj, ka cieš arī viņa paša garīgā veselība.

Dokumentālo filmu par Saseksas hercogiem pagājušajā nedēļas nogalē noskatījās gandrīz trīs miljoni cilvēku. To vidū arī karaliskās ģimenes locekļi. Kensingtonas pils oficiālus komentārus nesniedza, taču informēti avoti ziņo, ka princis Viljams pēc filmā redzētā paudis satraukumu par savu jaunāko brāli un viņa ģimeni – par to, ka viņi jūtas vientuļi un apdraudēti. Filmā Harijs pavēstījis, ka abi britu troņmantnieki ir atsvešinājušies.

"Mēs esam brāļi un vienmēr būsim, bet tagad ejam dažādus ceļus. Mēs vairs nesatiekamies tik bieži kā kādreiz, jo esam ļoti aizņemti. Bet ziniet, kā jau brāļiem, – ir labās un sliktās dienas," teicis Harijs.

Tikmēr britu karaļnama eksperti vērš uzmanību, ka daudz nopietnāk šobrīd ir noraizējusies karaliskā ģimene – par virzienu, kurā dodas Saseksas hercogu pāris. Netiek pat izslēgts, ka Harijs un Megana varētu atkāpties no saviem pienākumiem un pamest karalisko ģimeni.

Pēc dokumentālās filmas translācijas pāris devies sešu nedēļu atvaļinājumā, un novērotāji uzskata, ka šajā laikā viņi atpūtīsies un izlems, ko darīt tālāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti